Přeskočit na hlavní obsah

První novozélandský hard seltzer


Rodinná novozélandská společnost Giesen Group se snaží získat podíl na nejrychleji rostoucí kategorii likérů na světě uvedením TINK - první novozélandské přírodní ovocné lihoviny, vinného seltzeru. TINK se vyrábí ve vinařství Giesen v Marlborough a jeho výroba zahrnuje inovativní proces kvašení vína a přírodní ovocné šťávy, čímž vzniká lehký, osvěžující perlivý seltzer.

Marketingová manažerka skupiny Giesen Angela Flynnová říká, že vývoj produktu TINK začal při sledování trendů na zahraničním trhu. "Pozorně jsme sledovali růst kategorie seltzerů v USA a Austrálii a tušili jsme, že rok 2020/2021 bude na Novém Zélandu 'létem seltzerů'. Vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude."

V celosvětovém měřítku popularita seltzeru v uplynulém roce prudce vzrostla. Hodnota tohoto odvětví nyní přesahuje 2,1 miliardy dolarů. USD a očekává se, že do roku 2027 vzroste na 20,4 miliardy USD.

TINK je prvním produktem společnosti Giesen mimo víno a pivo. Prodává se v plechovkách o objemu 330 ml ve třech příchutích, Tropical, Berry Rose a Lemon & Lime. Angela Flynnová říká, že ačkoli je seltzer na Novém Zélandu novinkou, jeho popularita bude stoupat, protože spotřebitelé se stále více zaměřují na své zdraví a pohodu a to i pokud jde o alkohol.

"TINK je dalším příkladem toho, že společnost Giesen roztahuje křídla a inovuje, aby vyvinula nové produkty, které odpovídají rostoucím trendům ohleduplnější a střídmější konzumace - budoucímu základnímu kameni našeho podnikání. TINK má nízký obsah cukru, nízký obsah sacharidů, nízký obsah kalorií, je bezlepkový a bez přidaných příchutí - to vše což jsou vlastnosti, o kterých víme, že osloví obyvatele Nového Zélandu."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.