Přeskočit na hlavní obsah

První novozélandský hard seltzer


Rodinná novozélandská společnost Giesen Group se snaží získat podíl na nejrychleji rostoucí kategorii likérů na světě uvedením TINK - první novozélandské přírodní ovocné lihoviny, vinného seltzeru. TINK se vyrábí ve vinařství Giesen v Marlborough a jeho výroba zahrnuje inovativní proces kvašení vína a přírodní ovocné šťávy, čímž vzniká lehký, osvěžující perlivý seltzer.

Marketingová manažerka skupiny Giesen Angela Flynnová říká, že vývoj produktu TINK začal při sledování trendů na zahraničním trhu. "Pozorně jsme sledovali růst kategorie seltzerů v USA a Austrálii a tušili jsme, že rok 2020/2021 bude na Novém Zélandu 'létem seltzerů'. Vše nasvědčuje tomu, že tomu tak bude."

V celosvětovém měřítku popularita seltzeru v uplynulém roce prudce vzrostla. Hodnota tohoto odvětví nyní přesahuje 2,1 miliardy dolarů. USD a očekává se, že do roku 2027 vzroste na 20,4 miliardy USD.

TINK je prvním produktem společnosti Giesen mimo víno a pivo. Prodává se v plechovkách o objemu 330 ml ve třech příchutích, Tropical, Berry Rose a Lemon & Lime. Angela Flynnová říká, že ačkoli je seltzer na Novém Zélandu novinkou, jeho popularita bude stoupat, protože spotřebitelé se stále více zaměřují na své zdraví a pohodu a to i pokud jde o alkohol.

"TINK je dalším příkladem toho, že společnost Giesen roztahuje křídla a inovuje, aby vyvinula nové produkty, které odpovídají rostoucím trendům ohleduplnější a střídmější konzumace - budoucímu základnímu kameni našeho podnikání. TINK má nízký obsah cukru, nízký obsah sacharidů, nízký obsah kalorií, je bezlepkový a bez přidaných příchutí - to vše což jsou vlastnosti, o kterých víme, že osloví obyvatele Nového Zélandu."

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania