Přeskočit na hlavní obsah

Příspěvky

Zobrazují se příspěvky z února 12, 2017

V Indii zakázali úředníkům konzumaci alkoholu v zahraničí

Ani kapku ani za hranicí Tak jako každý v indickém státě Bihár, nesmí ani státní úředníci pít alkohol. Novinkou je, že ho od nynějška nesmí pít ani v zahraničí. Podle nově schváleného vládního nařízení hrozí úředníkům i soudcům za jeho porušení tresty snížení platu, ztráty prémií, dočasného pozastavení práce nebo dokonce propuštění. Překročení tohoto zákazu musí být ale prokázané. "Porušení zákazu není trestným činem, ale proti viníkům může být vedené kárné řízení. Jeho výsledky lze napadnout u soudu," řekl mluvčí vlády. Země bez alkoholu  Této novince předcházela audience jednoho občana u předsedy vlády, který se před premiérem podivil, že za celou dobu úplného zákazu konzumace alkoholu nebyl žádný úředník přichycen při jeho porušení, i když podle jeho názoru to dělají běžně. V Bíháru, státu se sto miliony obyvatel, vyhlásila vláda úplný zákaz výroby, prodeje a konzumace alkoholických nápojů vloni v dubnu. Domácím producentům hrozí za jeho výrobu trest smrti . 

Na letošním ProWein představí univerzita Geisenheim analýzu očekávaných trendů obchodu s vínem

ProWein 2017 Letošní ročník významného německého mezinárodního veletrhu ProWein s podtitulkem “To Another Great Year,” pořádaného Messe Düsseldorf, otevírá své brány od 19. do 21. března. Setkávají se na něm pěstitelé, producenti vína a lihovin, obchodníci, sommeliéři a zástupci gastronomie. Během loňského ročníku se na téměř 70 tisíci metrech čtverečních prezentovalo více než 6 tisíc vystavovatelů a jeho bránami prošlo 55 tisíc odborných návštěvníků a téměř tisíc žurnalistů. Trendy v obchodu s vínem Databázi účastníků veletrhu nyní pořadatel využil a ve spolupráci s Geisenheim Univesity připravil dotazníky, jejichž vyhodnocením univerzita zpracovala studii, která shrnuje stávající stav i očekávání růstu obchodu s vínem zaměřeným na jednotlivé produkční oblasti a země i na obchodní příležitosti k růstu na jednotlivých trzích.

Libanonská vinařství jsou perly Středního východu

Víno i anýzová vínovice arak Libanonský vinařský průmysl každoročně produkuje 9 milionů lahví vína. Místo na vinařské mapě světa má díky vínům z mezinárodních i z autochtonních odrůd. Jejich svěží bílá vína připomínají řecké Assyrtiko, mezi červenými jsou dnes už proslulé Bordeaux cuvée. Château Kefraya, druhé největší libanonské vinařství, které v roce 1946 založil vloni zesnulý Michel de Bustros, pracuje s odrůdami Cinsault, kterou do Libanonu přivezli z Alžírska jezuité v polovině 19. století, nebo Carignan, ale má před sebou ještě rozhodnutí, zda půjde cestou cuvée nebo cestou odrůdovou. Další zaznamenáníhodnou odrůdou je bílá Obeideh, jedna z odrůd původem z Libanonu. Další vína Château Kefraya pocházejí z mezinárodních odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Mourvedre, Carignan a Grenache, ale v portfoliu produkce jsou také vína sladká i arak - tradiční anýzová vínovice.

Londýnský fond investuje do vína: investorům pro začátek stačí 10.000 liber

Rekordy přitahují investory "TWIF: Please note that past performance is no guarantee of future performance" V rekordní aukci pořádané v listopadu 2013 aukčním domem Christie’s v Hongkongu,se za 100.000 EUR nabízelo 12 kartonů vína francouzského vinařství Domaine de la Romanée-Conti ročníku 1978. Víno nakonec získal jeden asijský kupec za více než 400.000 EUR. Lze tedy na víně vydělat? Nebo prodělat? Nemá smysl ho jen pít? V Londýně byl v roce 2003 kvůli investování do vína založený specializovaný investiční fond The Wine Investment Fund , který má svém portfoliu vína z téměř čtyřiceti slavných francouzských vinařství - i když právě Romanée-Conti ne :-). Ve fondu je v současné době vloženo 30 milionů GBP. Podle Andrewa della Casa, ředitele a spolu s Rodney Birrellem zakladatele fondu, existuje pouze relativně málo lidí, kteří vidí víno jako skutečně čistou investici. Speciální fond Nejnižší vklad do jejich fondu je pro privátní investory 10.000 GBP a pro institu