17. února 2017

Na letošním ProWein představí univerzita Geisenheim analýzu očekávaných trendů obchodu s vínem

ProWein 2017

Letošní ročník významného německého mezinárodního veletrhu ProWein s podtitulkem “To Another Great Year,” pořádaného Messe Düsseldorf, otevírá své brány od 19. do 21. března. Setkávají se na něm pěstitelé, producenti vína a lihovin, obchodníci, sommeliéři a zástupci gastronomie.
Během loňského ročníku se na téměř 70 tisíci metrech čtverečních prezentovalo více než 6 tisíc vystavovatelů a jeho bránami prošlo 55 tisíc odborných návštěvníků a téměř tisíc žurnalistů.

Trendy v obchodu s vínem

Databázi účastníků veletrhu nyní pořadatel využil a ve spolupráci s Geisenheim Univesity připravil dotazníky, jejichž vyhodnocením univerzita zpracovala studii, která shrnuje stávající stav i očekávání růstu obchodu s vínem zaměřeným na jednotlivé produkční oblasti a země i na obchodní příležitosti k růstu na jednotlivých trzích.

"Mezinárodní trh vína je stále důležitější pro celý evropský vinařský průmysl. Spolu s ProWein jsme naslouchali názorům odborníků a jejich fundované informace o současném stavu, o očekávaných trendech na globálním trhu s vínem a o vývoji distribučních kanálů jsme zanalyzovali. Kombinace názorů producentů na jedné straně a obchodníků na straně druhé přináší unikátní barometr názorů celého průmyslu,"
říká o této studii Simone Loose, autorka studie a vedoucí Ústavu pro manažerskou praxi a výzkum trhu univerzity Geisenheim.