13. února 2017

Libanonská vinařství jsou perly Středního východu

Víno i anýzová vínovice arak

Libanonský vinařský průmysl každoročně produkuje 9 milionů lahví vína. Místo na vinařské mapě světa má díky vínům z mezinárodních i z autochtonních odrůd. Jejich svěží bílá vína připomínají řecké Assyrtiko, mezi červenými jsou dnes už proslulé Bordeaux cuvée.
Château Kefraya, druhé největší libanonské vinařství, které v roce 1946 založil vloni zesnulý Michel de Bustros, pracuje s odrůdami Cinsault, kterou do Libanonu přivezli z Alžírska jezuité v polovině 19. století, nebo Carignan, ale má před sebou ještě rozhodnutí, zda půjde cestou cuvée nebo cestou odrůdovou.
Další zaznamenáníhodnou odrůdou je bílá Obeideh, jedna z odrůd původem z Libanonu. Další vína Château Kefraya pocházejí z mezinárodních odrůd Cabernet Sauvignon, Syrah, Mourvedre, Carignan a Grenache, ale v portfoliu produkce jsou také vína sladká i arak - tradiční anýzová vínovice.

Menší staré vinařství

Vinařství Domaine des Tourelles, založené v roce 1868 francouzským železničním inženýrem, je jedno z nejstarších vinařství v zemi. Dnes produkuje skvělá vína, arak pod slavnou značkou Arak Brun a likéry. Toto vinařství hospodaří na vinicích o rozloze 50 hektarů a řadí se mezi nejlepší menší vinařství na Středním východě. Financial Times ho dokonce nazvaly "nejsvůdnějším vinařstvím" v Libanonu.
"Cinsault je naše dědictví," říká o svém víně Old Vine Cinsault vinař a majitel Faouzi Issa. Kromě Cinsault pěstuje také Carignan a Grenache a odrůdy dovezené z Jižní Afriky a Chile.
"Vína jsou typickým otiskem terroiru Bekaa Valley a mají svou nezaměnitelnou identitu v přeplněném globálním vinařském průmyslu," míní Issa.