Přeskočit na hlavní obsah

Cognac de Luze uvádí na trh svou první francouzskou single malt whisky


Společnost Maison Bonaud, majitel značek Cognac de Luze, která v současné době slaví 200. výročí svého založení, vytvořila francouzskou jednosladovou whisky s názvem Heriose. Manažer Cognac de Luze Marc Piccioli řekl: "Maison Gallo, vlastník značek de Luze, letos slaví 200. výročí značky a my využíváme této příležitosti, abychom kompletně provedli rebranding designu řady a navíc představili naši první whisky."

Piccioli vysvětlil: "Jsme koňaková společnost, která se rozhodla vyvíjet i jiné věci než koňak a vyrobili jsme single malt whisky s dvojitou destilací. Distribuujeme ji ve Francii, ale nyní jednáme i o distribuci po celém světě." A dodal: "Výrobek není jako skotská whisky, ale díky naší dvojité destilaci se svým profilem blíží japonské whisky, což znamená, že je mnohem květinovější a vyváženější než skotská." Picciolo naznačil, že chuťový profil a design jsou určené především "nováčkům v konzumaci whisky a mladším generacím, které nehledají klasickou skotskou, ale něco jednoduššího na pití".

Manažerka značky Cognac de Luze Roxane Meger-Guingamp podotkla: "K našemu 200. výročí jsme měli záměr vdechnout Cognac De Luze nový život pomocí nového positioningu značky, aktualizovaného loga a redesignu obalu. Naším cílem je zpřístupnit naše koňaky spotřebitelům po třicítce tím, že dáme destilátu mladší image, a přilákat širší ženské publikum. V roce 2022 nyní reinterpretujeme naše logo výběrem vlků z původního erbu, protože skutečně ztělesňují ducha značky a vyváženost a jemnost Cognacu De Luze. Jeden vlk v plné barvě představuje sílu a dědictví, zatímco druhý v obrysové podobě symbolizuje rafinovanost chutí."

Rodina Boinaudů se již po několik generací stará o vinice a vyrábí koňak Angeac-Champagne v regionu Cognaçais ve Francii, kde Charles a Rémi Boinaudovi, bratranci třicátníci, převzali rodinný podnik. I když stále využívají zkušeností svých předků, pustili se do nového podniku, do výroby francouzské whisky. Název nové whisky, Heriose, je kombinací slov héritage a oser - což znamená "odvážit se" - a je poklonou tomu, že Maison Bonaud "získává zpět své dědictví" a zároveň se "odvažuje ho znovu objevit" vytvořením whisky, která "přesahuje francouzské art de vivre - je pikantní, odvážná a nestydatá."

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania