Přeskočit na hlavní obsah

Cognac de Luze uvádí na trh svou první francouzskou single malt whisky


Společnost Maison Bonaud, majitel značek Cognac de Luze, která v současné době slaví 200. výročí svého založení, vytvořila francouzskou jednosladovou whisky s názvem Heriose. Manažer Cognac de Luze Marc Piccioli řekl: "Maison Gallo, vlastník značek de Luze, letos slaví 200. výročí značky a my využíváme této příležitosti, abychom kompletně provedli rebranding designu řady a navíc představili naši první whisky."

Piccioli vysvětlil: "Jsme koňaková společnost, která se rozhodla vyvíjet i jiné věci než koňak a vyrobili jsme single malt whisky s dvojitou destilací. Distribuujeme ji ve Francii, ale nyní jednáme i o distribuci po celém světě." A dodal: "Výrobek není jako skotská whisky, ale díky naší dvojité destilaci se svým profilem blíží japonské whisky, což znamená, že je mnohem květinovější a vyváženější než skotská." Picciolo naznačil, že chuťový profil a design jsou určené především "nováčkům v konzumaci whisky a mladším generacím, které nehledají klasickou skotskou, ale něco jednoduššího na pití".

Manažerka značky Cognac de Luze Roxane Meger-Guingamp podotkla: "K našemu 200. výročí jsme měli záměr vdechnout Cognac De Luze nový život pomocí nového positioningu značky, aktualizovaného loga a redesignu obalu. Naším cílem je zpřístupnit naše koňaky spotřebitelům po třicítce tím, že dáme destilátu mladší image, a přilákat širší ženské publikum. V roce 2022 nyní reinterpretujeme naše logo výběrem vlků z původního erbu, protože skutečně ztělesňují ducha značky a vyváženost a jemnost Cognacu De Luze. Jeden vlk v plné barvě představuje sílu a dědictví, zatímco druhý v obrysové podobě symbolizuje rafinovanost chutí."

Rodina Boinaudů se již po několik generací stará o vinice a vyrábí koňak Angeac-Champagne v regionu Cognaçais ve Francii, kde Charles a Rémi Boinaudovi, bratranci třicátníci, převzali rodinný podnik. I když stále využívají zkušeností svých předků, pustili se do nového podniku, do výroby francouzské whisky. Název nové whisky, Heriose, je kombinací slov héritage a oser - což znamená "odvážit se" - a je poklonou tomu, že Maison Bonaud "získává zpět své dědictví" a zároveň se "odvažuje ho znovu objevit" vytvořením whisky, která "přesahuje francouzské art de vivre - je pikantní, odvážná a nestydatá."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.