Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři, palírny i pivovary produkují alkohol k dezinfekčním účelům


Whisky-Erlebniswelt J. Haider z Waldviertelu je sice dočasně uzavřený, přesto významně přispěl dodáním alkoholu k výrobě dezinfekčních prostředků. "Optimalizace zisku by nyní neměla být v popředí," říká Jasmin Haider-Stadler, marketingová ředitelka tohoto prvního rakouského producenta whisky. "Pozitivní výhled do budoucna mi dávají týmový duch a loajalita, kterou nyní cítím,“ pokračuje Haider-Stadler. I když je Svět zážitků z popíjení whisky dočasně uzavřený, rodinný podnik nečeká, až krize pomine, ale sám pomáhá.

Pivovar Wieselburg

Díky obecnému trendu vzrůstající nealkoholické konzumace má pivovar Wieselburg k dispozici čtyři tisíce litrů alkoholu, které dealkoholizační systém extrahoval z budoucích nealkoholických piv. Tento alkohol je konzumní, ale také může být využitý k výrobě dezinfekčních prostředků. "Chceme převzít odpovědnost ve společnosti a pomoci rychle a nebyrokraticky,“ říká Christian Huber, hlavní sládek pivovaru Wieselburg.

Vídeňský producent lihovin

Také vídeňská rodinná palírna Gautier-Mückstein se rozhodla za současné krize pomoci: "Naše linky nedávno zahájily výrobu dezinfekčních prostředků. Tímto způsobem jednak zajistíme práci našim zaměstnancům a zároveň zvýšime dostupnost dezinfekčních prostředků," říká Florian Mückstein z Gautier-Mückstein. Plnění probíhá z velkých kontejnerů do kanystrů, které se dodávají různým společnostem, výrobcům potravin i lékárnám.

Gölles

Odborník na ovocné brandy Alois Gölles opakovaně destiloval některé své produkty a získal tak více než 80 % alkohol, který lze použít jako dezinfekční prostředek. "Fruit Protect" je dezinfekční prostředek na ruce a předměty každodenního života jako například kliky u dveří, vypínače, volant, řadicí páka a podobně. V internetovém obchodě Gölles je nyní součástí každé objednávky 125 ml tohoto dezinfekčního spreje.
Freihof
Vorarlberská distilérka Freihof spolu s fotbalovým klubem SC Lustenau a společností Fritsch & Co. vycházely z kreativního řešení sousedního Lichtenštejnska. Zbytky alkoholu, které se dříve skladovaly v suterénu či v podkroví se nyní shromažďují a používají rozumně. Vysoce odolný alkohol lze využít pro výrobu dezinfekce. Může být vyráběn regionálně nejrychleji destilací těchto stávajících zásob. Takto získaný alkohol sice nevyhraje žádný senzorický test, ale v současné době slouží mnohem důležitějšímu účelu: zabíjí viry.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.