Přeskočit na hlavní obsah

Sociální pití bez sociálních kontaktů. Zkouší to kdekdo


Nyní více než kdy jindy chtějí zákazníci zůstat v kontaktu s lidmi, místy a produkty, které znají a milují. Protože se lidé ve snaze zabránit šíření Covid-19 postupně dostávají do izolace, stane se využívání sociálních médií všudypřítomnější.

"Socializace je věc, kterou lidé potřebují právě teď." Interakce mezi lidmi hlasem, textem a obrazem nahrazuje živou interakci člověka s člověkem," říká Brandy Rand z americké analytické nápojové společnosti IWSR. "Proto dochází k obrovskému nárůstu stahování softwaru pro videokonference, jako je Zoom, díky níž lidé přecházejí na interakci se zájmovými skupinami. Vyvstává tím skutečná potřeba lidského spojení, kterou jednoduchý statický příspěvek na Instagramu nemůže úplně nahradit."

Happy hours

Nedostupnost sociálních kontaktů se projevuje pocity nudy, osamělosti a bezmocnosti. Lidé se obracejí na sociální média, aby pokračovali v sociálních tradicích, které si donedávna užívali, přičemž klíčem mohou být happy hours i drink po práci. Virtuální happy hours zprostředkované na platformách pro videochat, jako jsou Zoom, Houseparty nebo Google Hangouts, bývají malými radostnými událostmi vyhrazenými skupinám přátel nebo kolegů.

Značky se mohou zapojit do propagačních akcí během virtuálních happy hours prostřednictvím svých kanálů na sociálních sítích i poskytováním rad ve výběru a sortimentu nápojů. Někteří si dokonce založili vlastní kampaně. Například New York State Brewers Association spustila virtuální happy hours, které se budou konat každý den na facebookové stránce jiného členského pivovaru se zaměřením na konkrétní téma nebo hru. Tento typ virtuálních happy hours je méně intimní, ale může oslovit tisíce lidí a udržet značky v povědomí.

Virtuální bary

Barmani, kteří jsou teď bez práce, také využívají sílu sociálních médií, nabízejí poutavé informace o nápojích a nahrávají videa s recepty. "Živé ochutnávky na Twitteru a Instagramu se v minulosti osvědčily a mohly by zafungovat i pro udržení zábavy doma i pro jejich propojení s širší sítí nápojových fanoušků," dodává Rand. To je něco, co mohou barmani i majitelé značek a provozovatelé využít téměř okamžitě. Rand říká, že "toto rozšíření zahrnuje nabídku soukromých virtuálních akcí, kde lze virtuální degustace přizpůsobit soukromým virtuálním večírkům."

Zkrátka pokud lidé přesouvají své pití a sociální návyky do online světa, budou v dnešním klimatu dobře fungovat online komunitní a sociální kampaně.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný