11. března 2017

Čína promlouvá do vinařského byznysu stále důrazněji

Vinice téměř na špici

Během několika posledních let se Čína stala sedmým největším producentem vína na světě a tento trend pokračuje. Podle posledních údajů Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) není nikde růst plochy vinic tak raketový jako v Číně, která s 830.000 hektary zaujímá druhé místo na světě za prvním Španělskem.
Mezi nejpěstovanější odrůdy patří Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Pinot Noir a z bílých převládá Chardonnay, ale pěstuje se také místní odrůda Long Yan. Převážná část produkce jsou stolní hrozny určené k přímé konzumaci nebo k výrobě rozinek.

Rozmanité podmínky

Pro čínské vinohradnictví je typická rozmanitost krajiny i podnebí. Réva se pěstuje od pouštních oblastí s extrémním kontinentálním klimatem typickým pro severozápadní Čínu, které se nacházejí v blízkosti kazašských hranic a táhnou se přes 5000 kilometrů na východ, až po oblasti v okolí pobřežního města Tčching-tao (Qingdao) u Žlutého moře, kde převládá naopak vlhčí mírné monzunové podmínky.
Za prvotřídní vinařskou oblast je považována Ning-sia (Ningxia) u Žluté řeky, kde byly během pěti let révou vinnou osázeny desítky tisíc hektarů, z nichž 24 tisíc hektarů plodí hrozny pro výrobu vína.

Víno je prestiž

Ročně se v Číně vyprodukuje 11 milionů hektolitrů vína a zkonzumuje kolem 16 milionů hektolitrů, což je nepřehlédnutelný podíl na celosvětové spotřebě 259 milionů hektolitrů. Vzhledem k velikosti populace to však představuje jen dvě deci a jeden litr spotřeby vína na osobu ročně.
I tak už dnes platí, že je víno symbolem společenského postavení. Kdo je profesně úspěšný a může si dovolit ze svého rozpočtu dražší láhev, kupuje prestižnější vína. Ta se konzumují při významných rodinných, obchodních či jiných oficiálních příležitostech. Ale i vína v cenách kolem pěti EUR jsou důkazem, že se zákazníkovi daří dobře a nežije v chudobě.