Přeskočit na hlavní obsah

Požár se zastavil jen 50 metrů od vinic

Plameny zůstaly naproti

Vinice novozélandského vinařství Cracroft Chase Vineyard jen těsně unikly požáru, který zachvátil kolem 1.800 hektarů země v okolí Port Hills.
Manželé Alessandro a Wilma Laryn očekávali, že i jejich vinohrad lehne popelem, ale když se po evakuaci vrátili o víkendu domů, našli své zelené vinice obklopené zčernalými kopci, mnohdy jen 50 metrů od hranice jejich pozemků.
"Všechny kopce kolem jsou spálené, jen naše vinice v údolí zůstaly lahodně zelené. Je to opravdu neuvěřitelné," říká Alessandro.

Manželé Laryn museli své vinařství opustit ve středu v noci. Těsně před tím už zahlédli rudou záři nad kopci, která se blížila směrem k nim. "Měli jsme už sbaleno, brali jsme s sebou naše nejcennější věci, jako jsou rodinné fotografie," řekla Wilma.
Foto Wilma Laryn
Přestože okolní kopce jsou zčernalé, jejich vinice jsou nedotčené a působí jako kus zeleného ráje. "Příští víkend už určitě otevřeme, aby k nám návštěvníci opět mohli přijet degustovat," potvrdila Wilma.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.