Přeskočit na hlavní obsah

Německá Rotkäppchen koupila producenta Prosecco

Červená Karkulka mezinárodně

Němcký producent šumivých a tichých vín a lihovin Rotkäppchen-Mumm Sektkellereien oznámil koupi významného producenta Prosecco z Valdobbiadene, vinařství Ruggeri. Touto akvizicí potvrzuje, co skupina oznámila v dubnu 2014: svou internacionalizaci.
Koupí vinařství a ochranné známky tohoto prestižního producenta rozšíří Rotkäppchen své portfolio o aktuálně nejatraktivnější kategorii šumivých vín na trhu.
Vinařství Ruggeri založil v roce 1950 Giustino Bisol a nyní je provozuje Paolo Bisol se svými dětmi Giustinem a Isabellou. Roční objem produkce činí asi milion lahví převážně v kategorii Prosecco DOCG Superiore. Přibližně 60% se prodá na domácím italském trhu, zbývajících 40% představuje export.

Vinice zůstávají rodině

Vinice patřící k vinařství Ruggeri, které se nacházejí ve vyhledávané a mimořádně drahé oblasti Cartizze a Montello, nejsou součástí transakce a zůstávají v majetku rodiny Bisol, která bude také nadále dodavatelem základních vín značky.
Právě před rokem vstoupila značka Rotkäppchen do Česka, kde začala v supermarketech konkurovat nabídce Bohemia Sekt, tuzemské dceřinné firmy ze skupiny dalšího významného německého producenta Henkell & Co. Sektkellerei.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…