10. února 2017

Německá Rotkäppchen koupila producenta Prosecco

Červená Karkulka mezinárodně

Němcký producent šumivých a tichých vín a lihovin Rotkäppchen-Mumm Sektkellereien oznámil koupi významného producenta Prosecco z Valdobbiadene, vinařství Ruggeri. Touto akvizicí potvrzuje, co skupina oznámila v dubnu 2014: svou internacionalizaci.
Koupí vinařství a ochranné známky tohoto prestižního producenta rozšíří Rotkäppchen své portfolio o aktuálně nejatraktivnější kategorii šumivých vín na trhu.
Vinařství Ruggeri založil v roce 1950 Giustino Bisol a nyní je provozuje Paolo Bisol se svými dětmi Giustinem a Isabellou. Roční objem produkce činí asi milion lahví převážně v kategorii Prosecco DOCG Superiore. Přibližně 60% se prodá na domácím italském trhu, zbývajících 40% představuje export.

Vinice zůstávají rodině

Vinice patřící k vinařství Ruggeri, které se nacházejí ve vyhledávané a mimořádně drahé oblasti Cartizze a Montello, nejsou součástí transakce a zůstávají v majetku rodiny Bisol, která bude také nadále dodavatelem základních vín značky.
Právě před rokem vstoupila značka Rotkäppchen do Česka, kde začala v supermarketech konkurovat nabídce Bohemia Sekt, tuzemské dceřinné firmy ze skupiny dalšího významného německého producenta Henkell & Co. Sektkellerei.