Přeskočit na hlavní obsah

Na Oscarech bude šumět Piper-Heidsieck

After party s Cuvée Brut Magnum

Champagne Piper-Heidsieck bude už potřetí oficiálním šumivým vínem filmových Oskarů. Kromě slavnostního předávání cen dne 26. února se bude Piper-Heidsieck podávat i na dalších akcích Akademie filmového umění a vědy v Los Angeles, New Yorku a Londýně včetně oficiální Oscars Screening Party v hotelu Ham Yard.
Speciálně pro tuto příležitost vytvořil Piper-Heidsieck limitovanou magnum láhev, která se bude podávat během ceremoniálu a na plese Governors Ball, oficiální after party Akademie. Láhev Piper-Heidsieck Cuvée Brut Magnum je proto červená kombinovaná se zlatou záklopkou.

Film a Piper-Heidsieck

"Piper-Heidsieck je dlouhodobě spojený s filmem a je hrdý, že se vrátil k Oskarům, nejvyššímu arbitru filmového úspěchu," říká Benoit Collard, globální ředitel Champagne Piper-Heidsieck.
Producent Champagne připomíná, že kinematografii podporuje od roku 1933, kdy se láhev Piper-Heidsieck objevila v debutového filmu Laurela a Hardyho Sons of the Desert.
Na oslavu Oskara pro Rexe Harrisona v roce 1964 za jeho roli ve filmu My Fair Lady připravil Piper-Heidsieck láhev o objemu 48 litrů, která byla vysoká 1,78 metru, stejně jako Harrison.
Piper-Heidsieck byl více než dvě desetiletí oficiálním šampaňským Mezinárodního filmového festivalu v Cannes.
Oficiálním tichým vínem Oscarů budou letos a další dva roky vína filmového režiséra a vinaře Francise Forda Coppoly.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.