Přeskočit na hlavní obsah

Maroko se za měsíc dočká prvního australského vína

V hledáčku budou turisté

Gavin Hogg
Zatímco maročtí vinaři hledají cesty ke zvýšení exportu svých vín, aby si zajistili vyšší odbyt pro svou produkci, vína naopak začne do Maroka dovážet vinařství Hoggies Estate Wines australského vinaře Gavina Hogga.
Maroko je islámská země s 35 miliony lidí, z nichž asi 95% jsou muslimové.
"Je to pravděpodobně nejvíce liberální islámská země na světě, jsou zde bary a hotely, obchody s lihovinami, ale také 10 milionů turistů, kteří každoročně Maroko navštíví a 80% z nich pije," říká Hogg.
"Počítáme, že je v Maroku kolem 10 milionů lidí, kteří se chtějí napít, takže doufáme, že když se nám podaří získat na tomto trhu 5%, půjde nám to docela dobře. Současná nabídka vín na trhu je poměrně omezená - jsou tu jen francouzská, francouzská a francouzská vína, tak si myslíme, že budeme zpestřením."

Zkusit cokoli a pak se uvidí

V první zásilce s asi tisícem kartonů budou vína tří jeho značek: Kopparossa, Hoggies a Olivia. "Bude to tak trochu výstřel z brokovnice, abychom všem ukázali, co máme. A uvidíme, jak trh zareaguje."
Australská vína se v současnosti exportují pouze do dvou z 54 afrických zemí, do Jižní Afriky a Nigérie. Australská vláda v listopadu oznámila, že otevře velvyslanectví v Rabatu, marockém hlavním městě, koncem roku 2017 nebo začátkem roku 2018. Dosud je za Maroko zodpovědná australská ambasáda ve Francii.
Gavin Hogg a jeho obchodní partneři založili v Maroku sklad a spolupracují se dvěma místními distributory.
"Investovali jsme hodně peněz k získání dovozní licence, kterou jsme dostali v listopadu. Můžeme dovážet všechny australské výrobky - mošty, piva, lihoviny, všechen alkohol, ale i maso, med a máslo."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný