5. února 2017

Irsko má prvního vinaře. Vyučil se na cidrech

Desítky lahví prvního vína

Nejen Guinness, whisky a cider jsou synonymem Irska. Díky Davidu Llewellynovi to může být i víno. Na své farmě pěstuje hlavně ovoce a z něj vyrábí vyhlášené džusy a cidery, ale v roce 2002 vysadil i vinice a pod značkou Lusca, galsky Lusk, z nich vyrábí první irské víno. Díky němu se tak Irsko zařadilo mezi vinařské země. 
Llewellyn říká: "Pokud vím, jsem v zemi jediný, kdo prodává své víno, ale už jsem slyšel, že v poslední době byly vysazeny další dva vinohrady. Pomáhá nám změna klimatu a výběr odrůd, které před sto lety neexistovaly. Otepluje se a to v posledním půlstoletí způsobilo výrazné změny."
V jeho vinicích najdeme modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot, Dunkelfelder a Rondo a Chardonnay, Sauvignon Blanc, Schoenburger a Gewuerztraminer pro bílá vína.
Název Lusca nebo Lusk znamená původně “jeskyně” a protože z Llewellynova vinohradu je výhled na historickou věž Round Tower of Lusk, je tato věž i na etiketách jeho vín.
Svá vína nedoslazuje a jejich fermentace probíhá spontáně. Vína jsou lahvována v standardních lahvích 0,75 a 0,375 litru a k dispozici jsou zatím šarže o velikosti pouhých pár desítek nebo stovek kusů. 

Klimatické změny ovlivňují zemědělství

Llewellyn zmiňuje, že globální oteplování bylo dobré pro jeho vinice, ale nebezpečnější je pro plodiny z mnoha známých oblastí jižní Evropy a dodává:
"Oteplování je dobré pro produkci v severnějších oblastech, jako jsou Velká Británie, Irsko a severní Evropa, ale příliš vysoké teploty se negativním způsobem odrazily na jihu Evropy, kde bylo léto příliš horké, což vážně ohrozilo dozrávání mnohých plodin. 
Pro mě osobně je pěstování révy radostí, ale pokud bude globální oteplování pokračovat, myslím, že výroba vína bude mou úplně nejmenší starostí."
Zatímco by se Irsko mohlo stát neočekávanou destinací pro pěstování révy vinné, vyšší teploty by naopak mohly ohrozit tradiční plodiny, jako jsou brambory a ovoce. To potvrzuje i Jennifer McElwaine, profesorka z Plant Paleobiologie UCD, a dodává, že i místní typická zelenina by za těchto podmínek velmi utrpěla: "Budeme svědky období sucha i povodní. A nic z toho není pro tyto plodiny příznivé."