Přeskočit na hlavní obsah

Vína na Internationale Grüne Woche

Vinaři na IGW

Bednář při výrobě vinného soudku
V rámci letošního berlínského veletrhu Internationale Grüne Woche představí na 800 m² halové plochy také 25 vystavovatelů vynikající vína více než 60 producentů. Na prezentaci “DiVin” uvede Deutsche Wein Marketing vlastní výběr vín oceněných během čtyř každoročních respektovaných hodnocení, pořádaných záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) a UIOE (Mezinárodní unie enologů).
V nabídce najdeme tichá i šumivá vína z Německa, Francie, Řecka, Itálie, Moldávie, Rakouska, Portugalska, Švýcarska a Španělska. 
Mimo jiné budou k ochutnání i sekty oceněných producentů St. Laurentius Sekt, Saar-Mosel-Winzersekt, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší producent sektu do 50 hektarů, Sankt-Nikolaus-Hospital, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší vinařství do 50 hektarů, a také ze španělského vinařství Bodega Iniesta, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší vinařství nad 500 hektarů.

Prezentace českých producentů

Brány Internationale Grüne Woche, největšího světového veletrhu zaměřeného na výživu, zemědělství a zahradnictví, budou otevřené od 20. do 29. ledna. Více než 400.000 očekávaných návštěvníků může navštívit prezentace přes 1.500 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří zde představí a nabídnou k degustaci ovoce, zeleninu, ryby, maso a mléčné produkty, ale také bohatou nabídku vína, piva a lihovin.
Veletrhu se účastní i producenti z Česka, kteří své produkty představí na společné 320 m² prezentaci organizované Ministerstvem zemědělství.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný