16. ledna 2017

Vína na Internationale Grüne Woche

Vinaři na IGW

Bednář při výrobě vinného soudku
V rámci letošního berlínského veletrhu Internationale Grüne Woche představí na 800 m² halové plochy také 25 vystavovatelů vynikající vína více než 60 producentů. Na prezentaci “DiVin” uvede Deutsche Wein Marketing vlastní výběr vín oceněných během čtyř každoročních respektovaných hodnocení, pořádaných záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) a UIOE (Mezinárodní unie enologů).
V nabídce najdeme tichá i šumivá vína z Německa, Francie, Řecka, Itálie, Moldávie, Rakouska, Portugalska, Švýcarska a Španělska. 
Mimo jiné budou k ochutnání i sekty oceněných producentů St. Laurentius Sekt, Saar-Mosel-Winzersekt, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší producent sektu do 50 hektarů, Sankt-Nikolaus-Hospital, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší vinařství do 50 hektarů, a také ze španělského vinařství Bodega Iniesta, vítěze Golden League 2016 v kategorii nejlepší vinařství nad 500 hektarů.

Prezentace českých producentů

Brány Internationale Grüne Woche, největšího světového veletrhu zaměřeného na výživu, zemědělství a zahradnictví, budou otevřené od 20. do 29. ledna. Více než 400.000 očekávaných návštěvníků může navštívit prezentace přes 1.500 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří zde představí a nabídnou k degustaci ovoce, zeleninu, ryby, maso a mléčné produkty, ale také bohatou nabídku vína, piva a lihovin.
Veletrhu se účastní i producenti z Česka, kteří své produkty představí na společné 320 m² prezentaci organizované Ministerstvem zemědělství.