13. ledna 2017

Nejnovější apelace pro marocké vinice

Bílého jako šafránu

Podle údajů Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) mají marocké vinice rozlohu 50.000 hektarů, ve srovnání s Českem trojnásobnou. Na 75% vinic se pěstují stolní odrůdy, určené pro konzumaci jako čerstvé hrozny nebo jako rozinky. 
Ročně se v Maroku vyprodukuje 345.000 hektolitrů vína, z toho 78% červeného, 18% růžového a pouze 4% bílého. 
Export marockých vín dosahuje 36.000 hektolitrů a maročtí vinaři ho chtějí dále zvyšovat, protože místní spotřeba vína 1,7 litru na obyvatele není vysoká, ve srovnání s Českem sotva desetinová.
Mezi hlavní vinařské oblasti patří města Meknes s 50% plochou vinic, Khemisset s 15% a El Hajeb s 10%. Další pěstitelské oblasti se nacházejí v Berkane, Angad, Sais, Beni-Sadden, Zerhoun, Guerrouane, Beni-M’Tir, Gharb, Chellah, Zaër, Zemmour, Zenata a Sahel et Doukkala v severní části země. 

Marocké apelace

Jakosti marockých vín se označují jako AOG (Appellations d'Origine Garantie, chráněné zeměpisné označení) a AOC (Appellations d'Origine Contrôlée, chráněné označení původu), která kontroluje Státní úřad zdravotní bezpečnosti potravin (ONSSA). 
Tento v roce 1977 založený úřad zajišťuje dodržování konkrétních kritérií stanovených pro každou jakost. Pro vína jsou předepsány speciální analýzy a organoleptická hodnocení předložených vzorků.
Maroko má dosud v 14 regionů s označením AOG. Podmínky pro označení AOC byly definovány v roce 1998, kdy vznikla apelace pro tichá vína pod názvem “Les Coteaux de l’Atlas.” Druhá "Crémants de l’Atlas" pro šumivá vína vyráběná tradiční metodou pochází z roku 2009.
Poslední uznaná AOC je z loňského roku s označením "Côtes de Rommani" pro červená, růžová, bílá a šedá vína z oblasti La Ferme z regionu Zaêrs, který je vzdálen asi šedesát kilometrů od Rabatu.