14. ledna 2017

Cikády přenášejí nákazu vinic z kopřiv, ne z révy

Nakažené ovoce

Cikáda, foto Michael F. Schönitzer
Srolované a zežloutlé listy. Na podzim dřevnaté, později černé výhonky. Menší, kyselé, hořké a vzápětí i seschlé hrozny.
To jsou charakteristické rysy onemocnění révy, kterému se u našich rakouských sousedů říká Schwarzholzkrankheit (Candidatus Phytoplasma solani) patřící do skupiny onemocnění révy vinné žloutnutím. Je za něj zodpovědná fytoplasma napadající buněčné stěny nejen vinných hroznů, ale i hrušek nebo meruněk.
Vědci z rakouského Austrian Institut of Technology (AIT) ve spolupráci s Weinbauschule Klosterneuburg izolovali a charakterizovali DNA této fytoplasmy. Výsledky výzkumného projektu ukazují, že jen v Rakousku existuje nejméně 14 geneticky odlišných genotypů.

Oblíbená kopřiva

Günter Brader, manažer výzkumného projektu, vysvětluje: "Dříve jsme si mysleli, že jako zprostředkující hostitel slouží plevele jako je například svlačec. Teď víme, že zdrojem infekce v případě této nemoci jsou kopřivy a jejím nositelem a přenašečem cikády (Hyalesthes obsoletus), které pod jejími listy často přežívají."

A jak ochránit révu? Výzkumný tým se snažil zacházet s bakteriemi. Ale pouze jediný typ bakterií vyhovoval a pomohl zpomalit další rozšíření.

Vše záleží na cikádách

Brader říká: “Toto problematické onemocnění je vidět pouze v dlouhodobém horizontu. Rozšíření se děje ve vlnách a je obtížné ho předpovědět. Vše závisí na letu cikád. Choroba sama o sobě se obvykle rozšíří až za jeden rok po infekci a nenapadne naštěstí velkou plochu. V současné době je míra infekce asi jedno procento.
Kromě toho jsou znatelné rozdíly napadení různých odrůd. Například Veltlínské zelené je velmi odolné, ale Zweigelt nikoliv.”

Léčba prořezáváním

Brader dodává: "Není nutné ihned révu vyklučit. Můžete ji léčit prořezáváním a někdy se vyléčí i sama od sebe, ale několik let nerodí. Vinař se musí ekonomicky rozhodnout. Není zde také žádné riziko další infekce, réva je takzvaným mrtvým hostitelem. Z něj cikáda nemůže přijmout bakterie a dál je roznášet.”
To je naštěstí rozdíl od podobných onemocnění, které se z révy na další keře přenášejí, jako je například velmi obávaná flavescence dorée, která dokáže zničit celé vinohrady.