20. ledna 2017

Australané investují miliony do výzkumu terroiru Shiraz. Nebo do marketingu?

Terroir a prémiové ceny

Shiraz je s 26% podílu ve vinohradech převládající australskou odrůdou a podle Wine Australia jsou australské keře Shiraz nejstarší na světě. Na exportu vín v cenové hladině nad 10 AUD za litr se vína z této odrůdy podílí 40%.
Podle údajů z roku 2016 vzrostl export australských vín podle hodnoty o 11%, a to především díky exportu lahvových vín ve vyšších cenových relacích. Nejlepšími exportními trhy pro australská vína byly Spojené státy, Čína, Velká Británie, Kanada a Hong Kong.
Protože zvyšování mezinárodního uznání a kvality australských vín pomáhají zvyšovat poptávku i jejich cenu, hodlá Austrálie do těchto oblastí investovat.

Zdůraznit terroir

Brian Croser, místopředseda Wine Australia, řekl: "Už víme, že jedinečné australské terroir existují a že nejdůležitější faktory, které přispívají k rozdílům mezi víny, jsou klima, poloha vinic i fyzikální a chemické vlastnosti půdy.
Prostřednictvím projektů, které spouštíme, se snažíme pochopit, jak se tyto environmentální podmínky přeměňují do fyziologických změn v révě vinné, které vedou k podstatným změnám složení bobulí a ty způsobují vjem spojení terroiru a vína.
Když pochopíme, jak tyto změny fungují, pak budou moci vinaři zdůraznit terroir svých vinic a jejich jedinečnost, aby mohli produkovat jedinečná vína. A aby za ně mohli dostat odpovídající cenu."

Výzkumné programy

Výzkumné projekty budou provádět University of Adelaide, Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, National Wine and Grape Industry Centre (NWGIC), South Australian Research and Development Institute a Australian Wine Research Institute.
NWIGIC už zahájila projekt, kde zkoumá korelaci mezi senzorickými vlastnostmi vín Shiraz, chemickým profilem a klimatickou oblastí, ze které hrozny pocházejí.
A na University of Adelaide běží projekt, který hledá, jaké chemické prvky vyjadřují terroir odrůdy Shiraz.