5. prosince 2016

Oteplování rozšiřuje rakouské vinice

Desítky hornorakouských vinařů

Rakouská spolková země Horní Rakousy je proslulá celou řadou vynikajících pivovarů. Kupodivu málokdo ví o jejích 40 vinařstvích. Je pravdou, že pěstování vína v této oblasti je hodně starý příběh ze 14 až 16 století, který ukončila "malá doba ledová." Mohl by se stoupajícími teplotami díky změnám klimatu znovu ožít?
Výzkumníci z Universität für Bodenkultur ve Vídni zjišťovali dlouhodobý nárůst teploty. Zaznamenávali každodenní průměrné a maximální teploty  av ýsledekem bylo zjištění, že rok 2015 byl hned po roce 2014 druhým nejteplejším rokem ve 248 letých dějinách měření v Rakousku.

Vinařství v Horních Rakousích roste

Karl Grabmayr, viceprezident Agrární komory Horních Rakous, konstatuje: "Ještě před 15 až 20 lety by bylo nepředstavitelné, že tu bude prosperovat 40 vinařských rodin."
Víno se pěstuje na zhruba 70 hektarech vinic v Machland v údolí Dunaje, v Gaumberg a Eferdinger Becken v okolí Lince a také v Inn- a Mühlviertel.
Max Hiegelsberger, zemský radní pro zemědělství, řekl: "Jsme rádi, že počet vinařství v Horních Rakousích roste, naši regionální vinaři mají před sebou slibnou budoucnost, i když si navzájem konkurují se sousedními Dolními Rakousy."
Kromě již existujících jsou zde i jiné oblasti vhodné pro další rozvoj vinohradnictví - Kremstal a Innviertel mezi Oberberg a Braunau.
Karl Velchovsky, předseda hornorakouské asociace vinařů, má pro nejmladší kolegy několik tipů: díky stoupajícím teplotám přikládat větší význam zajištění stínu a věnovat pozornost zavlažování.