Přeskočit na hlavní obsah

Marketing alkoholu na sociálních médiích stírá hranice mezi ním a sportem

Sport jako cesta k alkoholu

Podle analýz používá marketing australských alkoholových společností sport k prodeji svých produktů prostřednictvím sociálních médií. 
Jedna z analýz zkoumala kvalitativní obsah reklam značek alkoholu jako sponzorů tří nejvíce divácky atraktivních sportů země - australského fotbalu, ragby a kriketu.
Vědci zjistili, že strategie funguje jako "výzva k akci" a propojením sportu a alkoholu povzbuzuje konzumenty k jejich zapojení se do soutěží, spolupráci při různých volnočasových sportovních aktivitách, k oslavám a tím samozřejmě i ke spotřebu.
Kate Westberg, profesorka university RMIT v Melbourne a jedna z autorů studie řekla, že strategie producentů na sociálních médiích jsou pečlivě vyvíjené a jdou za rámec podpory svého produktu. 

K tomu dodala: "Zdá se, že konečným cílem je sloučit kulturu konzumace alkoholu s kulturou sportu. Producenti se snaží normalizovat spotřebu pomocí sociálních médií a prezentují pití jako nedílnou součást sportovního zážitku diváků, tedy jako oslavy vítězství nebo naopak soucitu s prohrou."

Nebo příklad rodiny a kamarádů

Fergus Taylor, výkonný ředitel Alcohol Beverages Australia naproti tomu zdůraznil, že mladí lidé kopírují zvyklosti pití alkoholu nejprve podle vlastní rodiny a svých vrstevníků, nikoliv z reklam. Strategií producentů je přimět lidi, aby si vybrali svůj nápoj prostřednictvím doporučení jiného.
Marketing značek využívá řadu technologických možností sociálních médií od aplikací, notifikačních oznámení a tipovacích soutěží přes názory celebrit, čistou propagaci zboží až po videa, memy a propagaci konzumace související se sportem s cílem zapojit zákazníky a získat přístup ke všem sociálním sítím, které používají.

Miliony konzumentů na dosah

Nejnovější výzkumy týmu RMIT potvrdily, že alkoholové značky jako součást své komunikační aktivity na sociálních médií s chutí využívají právě sport. Tato média jsou v současné době jedním z klíčových hráčů v podpoře konzumace alkoholu a umožňují nápojovému průmyslu oslovit miliony spotřebitelů včetně nezletilých konzumentů.
Časopisu Herald Sun poznamenal, že blokování přístupu podle věku na sociálních sítí bohužel nefunguje, online prostor je méně regulovaný než tradiční média a ochrana dětí před škodlivými reklamami na alkohol nebude, dokud vláda nestanoví správné restrikce.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania