Přeskočit na hlavní obsah

Švýcarští vinohradníci zažili těžký rok. Budou mít na výběr?

Deště, plísně, pesticidy

Letošní sklizeň byla pro švýcarské vinaře velice obtížná z důvodů velkého poškození hroznů, které zachvátilo padlí.
Rozsáhlé lokální srážky, které trvaly až do července, významně přispěly k rozvoji plísní. Navíc v důsledku infekcí z první poloviny června mnoho hroznů úplně seschlo. Následné deště od poloviny července vedly k propuknutí dalších poškození hroznů. Takové výrazné napadení plísněmi nepamatují vinaři od roku 1996.
I bez deště se projeví sekundární infekce způsobená rosou nebo odpařováním z listů. V případě, že nemoc již propukla, nemůže být původce fungicidy zcela odstraněn. Z tohoto důvodu je důležité, aby se na ochranu révy reagovalo preventivně dříve, než plíseň propukne.

Úzkostliví spotřebitelé

Záchranou by bylo používání pesticidů, ale to je pro veřejnost kontroverzní téma. Spotřebitelé vidí v pesticidech hrozbu především pro svoje zdraví a životní prostředí, ale ani pěstitelé s nimi nemusí mít vždy dobré zkušenosti. A zrovna švýcarští by o zkušenostech s produktem koncernu Bayer mohli vyprávět.
Přítomnost pesticidů v jídlech a vínech byla chemickými analýzami již několikrát prokázána. Téměř vždy je vyhodnoceno určité stopové množství s ohledem na maximální možnou toleranci, kterou stanovil Bundesamt für Lebensmittelsicherheit und Veterinärwesen (BLV).
Velmi citlivými analytickými metodami mohou být detekované i nepatrné stopy některých molekul, které mají nepříznivé účinky na lidské zdraví. I když vše samozřejmě zaštiťují normy platné nejen ve Švýcarsku, ale v celé Evropské unii.

Aktuální ekologická produkce není reálná alternativa

Ekologické pěstování upouští od syntetických produktů a chrání révu především mědí, sírou a dalšími produkty přírodního původu. Ty mají bohužel obecně kratší účinky a mohou být snadno vymývány dešti, proto se musí vícekrát pravidelně jejich aplikace opakovat.
Měď, která se jako těžký kov hromadí v půdě, se používá ve vinohradnictví již od konce 19. století. Použití mědi vede k vyšší celkové bilanci, zejména pokud je zapotřebí více dávek. Z tohoto důvodu mnoho institucí ve Švýcarsku a v celé Evropě hledá alternativy. Nicméně žádný přírodní produkt s dostatečnou účinností nebyl nalezen.

Pionýr Agroscope

Modelové výpočty pro různé choroby a nástroje k jejich správnému určení jsou k dispozici na webových stránkách sdružení Agroscope. Tato kalkulačka umožňuje zredukovat použití fungicidů o 20 až 30%. Vzhledem k tomu, že se houbové choroby šíří přímo epidemicky, je nevyhnutelné révu proti plísním a padlí ošetřit preventivně, aby se zabránilo infekcím rostliny a tím i snížení úrody.
V rámci programu pro šlechtění révy, které jsou odolné proti houbovým chorobám, byla už v roce 2013 vyšlechtěna první švýcarská plísním odolná odrůda s názvem Divico.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.