2. října 2016

Vinné investice se basketbalové hvězdě nevyplácí

Nákupy drahých vín

Seznámit se s Charlesem Banksem se Timu Duncanovi, basketbalové hvězdě NBA s 26.496 body na kontě, pětinásobnému šampionu a podvakrát hráči sezóny, nevyvedlo. Rozhodně se mu nevyplatilo využít jeho poradenství v odvětví vína.
Tim Duncan tohoto svého dnes už bývalého finančního poradce obvinil, že ho podvedl při nákupu drahých vín, který byl ale pouze fingovaný. 
Charles Banks není neznámou postavou na vinařské scéně. Po nějakou dobu byl spolumajitelem kalifornského kultovního vinařství Screaming Eagle z Oakville a po prodeji jeho akcií investoval do dalších luxusních vinařství Mayacamas a Qupé.

Investice do vinařství

Banks ale Duncana nepodvedl jen nákupem vín. Je tu i druhý případ, který Duncan předal americké Komisi pro cenné papíry. Ta potvrdila, že jeho obvinění není bezpředmětné a podala na Bankse trestní oznámení. Po Banksově zatčení stanovil soud v San Antoniu kauci ve výši 1 milion USD, ale nakonec Bankse propustil po složení 50.000 USD. 
Banks je obviněný z finančních podvodů, za které mu hrozí odnětí svobody až na 20 let. Centrem obvinění je sportovně marketingová firma Gameday.
Tim Duncan už z kraje roku 2015 zažaloval Bankse pro nesaplácení půjčky 7,5 milionu USD firmě Gameday, kterou mu Banks doporučil. Banks také Duncana přesvědčil k investicím do vinařství a investičních fondů, které řídil, ale přestože vinařství i fondy mají výnosy, investoři stále neobdrželi žádný podíl na zisku.