7. října 2016

Smělé plány čínského Château Changyu. Bude světovou jedničkou?

Ambice čínského producenta

Zhou Hongjiang, výkonný ředitel největšího a nejstaršího čínského vinařství Château Changyu, se domnívá, že se jeho společnost během několika let stane světovou jedničkou ve výrobě vína, když předežene soupeře jako jsou Concha y Toro nebo Gallo. 
Již nyní Changyu v Číně vlastní osm vinařství, což reprezentuje 50% podíl na čínském trhu s vínem. S produkcí 450 milionů lahví ročně zaujímá pozici třetího největšího producenta na světě.

Růst akvizicemi

V roce 2015 Changyu převzal 75% španělské skupiny Marqués del Atrio, když podíl 25% zůstal zakladatelské rodině Rivera, která vedla společnost po pět generací. Se 17 miliony lahví je pátým největším producentem v Rioja, ale další vinařství vlastní v Navarra, Rías Baixas a Requena. Spolupracuje s desítkami dalších dovozců a zásobuje mimo jiné i obchodní řetězec Aldi vínem Reserva "Guia Real." Nový vlastník zavedl ve Španělsku značku společnosti Changyu “Noble Dragon.“
Ve stejném roce získal čínský producent 90% podíl od Castel Group v Bordeaux Supérieur vinařství Château Mirefleurs se 40 hektary vinic  za 3,3 milionů EUR. A v roce 2013 koupil výrobce koňaků Roullet Fransac.