4. října 2016

Champagne a ústřice - oboje pod zemí

Lastury pod vinicemi


Před desítkami milionů let byla oblast Champagne zalita mořem a patřila do tropického klimatu, což dokazuje nález hladkých perleťových lastur v hloubkách kolem 28 metrů pod nepropustnou vrstvou jílu. V jeskyních hluboko pod zemí se nachází tisíce lastur starých na 45 milionů let. Podle vědců je jejich vliv na chuť šampaňského jistý.
"Je to můj ráj." říká Patrice Legrand z Champagne Legrand-Latour a majitel La Cave aux Coquillages v regionálním parku Montagne de Reims v severovýchodní Francii.
Tento pětapadesátiletý vinař a amatérský paleontolog získal zdejší vinice na počátku 90. let a začal zde s hloubením jeskyní, které jsou přístupné i veřejnosti.

Výjimečné nálezy

Asi 250 metrů pod povrchem v silné vrstvě vápence je rozeseto tisíce lastur v jednotlivých podzemních galeriích. Kromě hlavonožců a drobných mušlí, které Legrand sám pečlivě vyčistil, pod mikroskopem prozkoumal a katalogizoval, jsou největší hvězdou objevů bezesporu Campaniles giganteum, plži se spirálovými mušlemi dlouhými 40 až 60 centimetrů.
Legrand sám katalogizoval asi 300 druhů a jeho práce upoutala pozornost francouzských a belgických výzkumníků. "Toto místo nám poskytlo pohled do minulosti," říká Didier Merle z pařížského Muséum national d'histoire naturelle, který tuto oblast navštívil už několikrát.
"Je to výjimečné, protože zde můžete najít velké množství Campaniles giganteum. Proto jsme byli schopni lépe porozumět vývoji těchto měkkýšů, životnímu prostředí a biologické rozmanitosti éry. Takových vzácných míst z hlediska geologického dědictví se vyskytuje velice málo, mnohá v důsledku urbanizace zanikla."

Návštěva jeskyní s degustací

Jeskyně, kde dnes starobylé lastury nahradily láhve šampaňského, přilákaly v loňském roce asi 7000 návštěvníků. Za 18 EUR se mohou turisté kromě jejich prohlídky potěšit ochutnávkou tří šampaňských vín zaměřenou na názornou vazbu mezi mořským sedimentem a vinicemi této oblasti včetně vlastní značky Legrand Latour.
"Mušle obsahují mořský jód, který se postupně rozpouští," vysvětluje Legrand, který produkuje šampaňské s nízkou hladinou cukru, k němuž doporučuje jako lahůdku korýše - znamenité ústřice.