25. října 2016

Apelace Languedoc se podle očekávání drobí

Nová apelace u Středozemního moře

Pic-Saint-Loup v Languedocu získalo 19. října svoje vlastní označení apelace AOP (Appellation d’origine protégée). Tato oblast se nachází na úpatí Cévennes asi 20 kilometrů severně od Montpellier a 30 kilometrů od Středozemního moře. 
Doposud byla součástí AOP Coteaux du Languedoc. Po dlouhou dobu se tato dynamická součást Languedocu pyšnila řadou vynikajících výrobců a vysokou úrovní kvality svých vín.

Téměř dva tisíce pěstitelství

Nová apelace Pic-Saint-Loup s vápencovou půdou o rozloze téměř 1000 hektarů sdružuje 17 vesnic, 1.733 pěstitelství a 495 vinařství. Pěstují se zde převážně odrůdy Syrah, Grenache a Mourvèdre a doplňkově Carignan a Cinsault, z nichž se produkují znamenitá červená vína, která tvoří 90% produkce, zbývajících 10% jsou vína růžová. Povolené jsou hustota výsadby 4 tisíce keřů na hektar a maximální výnos 50 hektolitrů na hektar.

Známí producenti

Mezi nejoblíbenější a nejznámější producenty patří Domaine Cazeneuve, Domaine Clos Marie, Mas Bruguières, Domaine de l'Hortus, Domaine Ermitage du Pic Saint Loup Bergerie du Capucin, Mas de Morties a Domaine Zumbaum-Tomasi.