23. srpna 2016

Portugalsko v plamenech, zasaženy i vinice

Požáry a dým ustupují

Teprve před pár dny bylo na portugalském pobřeží po téměř dvou týdnech možné konečně dýchat, aniž by byl cítit kouř. Dramatická situace se od posledního zaznamenaného požáru z 6. srpna v severní části Portugalska a na ostrově Madeira začala zlepšovat. 
V důsledků požárů však bylo hospitalizovaných více než 200 lidí a více než 1.000 je nyní mimo domov, 200 ztratilo domovy zcela a 116.000 hektarů země je spálených. Mnoho pěstitelů poté, co bojovalo s plísněmi a kroupami, vidí své vinice zcela nebo částečně zasažené požáry. Ale požáry mohou mít i další vliv na vinnou révu a víno.

Hrozny a víno z vinic v okolí

Jak lze vidět na snímcích dostupných z NASA, dýmem z požárů potemněla obloha na pobřeží severního a středního Portugalska a poletující popel snížil sluneční záření. Podle portugalských meteorologických stanic na záznamu ve žlutém grafu v pravém dolním rohu na každém snímku byl tento vliv obvzlášť silný v regionu Bairrada, označeném žlutou šipkou. Tam portugalské meteostanice ukázaly významný pokles slunečního záření dopadajícího na vinice ve dnech se silným dýmem, v jehož důsledku klesá fotosyntéza rostlin a tím se zpožďuje i zrání hroznů.
Dým také může hrozny kontaminovat a mít tak nepříjemné následky pro aroma produkovaných vín. Což je problém známý vinařům z Austrálie a Kalifornie, ale byl už v letech těžkých požárů zaznamenán také v Portugalsku.