21. srpna 2016

Novinka na trhu. Vína pro psa i kočku

Proč pít sám?

Pod tímto reklamním sloganem uvedla na trh společnost Apollo Peak ze severoamerického Colorada ke svým dvěma vínům pro kočky Pinot Meow a MosCATo dvě vína pro psy ZinFanTAIL a CharDOGNay. 
Vína jsou nealkoholická a pro jejich produkci nebyly použité vinné hrozny. Oboje nemají zvířátka ráda a mohou být pro ně škodlivá. 
Kočičí i psí vína jsou vyráběna z přírodní šťávy z ekologicky pěstované červené řepy a obsahují i šantu kočičí.
Zatímco na člověka a další savce má šanta kočičí jen minimální účinky, pro její působení na kočky se jí někdy přezdívá „kočičí kokain.“

Co na to ochránci zvířat?

Šanta je pro kočky neškodná, nemá vedlejší účinky a dle známých skutečností není návyková. American Society for the Prevention of Cruelty to Animals (ASPCA) klasifikuje šantu jako potenciálně nebezpečnou látku. Brandon Zavala, zakladatel Apollo Peak, nezpochybňuje její účinky, ale podle něj její pravidelné používání nezpůsobí psům ani kočkám žádnou škodu.
A jak vína účinkují na lidi? Nijak, jsou pro člověka neškodná a jejich pití nic negativního nezpůsobí. Na otázku, zda je člověk může pít, odpovídá jejich producent, proč ne?
Cena láhve vína pro psy je 18 USD a vína pro kočky 12 USD. Vína lze koupit i v menším balení a jsou dostupná na webu, společnost je ale zatím nezasílá mimo Spojené státy.