10. srpna 2016

Krym je apelace. Ruská, ne ukrajinská

Apelace Krym pro Putinovo vinařství

Výroba fortifikovaných vín Massandra
Vinařství Massandra na Krymu osobně řízené Vladimirem Putinem získává podle slov ředitelky jako první v Rusku právo používat chráněné zeměpisné označení. Touto první apelací je "Krym." Již brzy ponesou všechny etikety Massandra toto označení určené pro tichá i fortifikovaná vína zdejší produkce.
"Co dává toto označení spotřebiteli? Zákazník, který na etiketě vidí chráněné zeměpisné označení Krym, pochopí, že toto víno se na poloostrově nejen vyrábí, ale také že hrozny, ze kterých pochází, se pěstují výhradně na Krymu. A samozřejmě že dá přednost naší produkci před tou, která pochází z hroznů vypěstovaných mimo Krym a možná i mimo území Ruské federace. Například z Jižní Ameriky nebo Afriky," řekla Janina Pavlenko, ředitelka vinařství.

Slavné vinařství 


Vinařství, které ještě před dvěma lety řídila ukrajinská vláda, produkuje více než 80 značek vína. Jeho sklepy obsahují až 1 milion lahví historických vín a jsou proto zapsané v Guinnessově knize rekordů. Vinařství hodlá svou výrobu zečtyřnásobit až na 40 milionů lahví ročně.
Vinařství Massandra založil kníže Lev Golicin a v posledních měsících ho proslavili Vladimír Putin a jím jmenovaná ředitelka Janina Pavlenko, francouzský vinař a herec Gérard Depardieu nebo bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.