Přeskočit na hlavní obsah

Wimbledon 2016 s anglickým Bolney Pinot Gris 2015

Anglická instituce, anglické víno

Anglický producent vína Bolney Estate z Východního Sussexu byl vybrán druhý rok po sobě, aby na tenisovém turnaji ve Wimbledonu servíroval své víno.
Vloni zde představil své Rulandské šedé 2014 a bylo to vůbec první anglické víno, které se na tomto turnaji podávalo. Jeho dodavatelem je Bibendum, přední britský dodavatel nápojů. 
Andrew Shaw, ředitel nákupu Bibendum, řekl: "Nebylo žádným překvapením, že Bolney Pinot Gris byl vybrán pro Wimbledon podruhé. Popularita anglického vína i nadále roste. Bolney Pinot Gris je nejvyšší kvalita a znovu bude dokonale reprezentovat "značku Anglie" na světové scéně."
Sam Linter, vinař a ředitel Bolney, řekl: "Jsme potěšeni, že byl náš Pinot Gris vybrán k servírování ve wimbledonských boxech už druhým rokem. Ukázalo se, že je pro mnoho diváků velmi populární zvolit anglické víno v tomto velmi anglickém dni. Pro naše vlastní Bolney Pinot Gris je velké vyznamení objevit se v nabídce tak respektované anglické instituce a ukazuje, že anglické víno je opravdu na mapě."
Cena tohoto vína na bolneywineestate.com je 18,99 £, o dvě libry víc než předchozího ročníku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…