5. července 2016

Wimbledon 2016 s anglickým Bolney Pinot Gris 2015

Anglická instituce, anglické víno

Anglický producent vína Bolney Estate z Východního Sussexu byl vybrán druhý rok po sobě, aby na tenisovém turnaji ve Wimbledonu servíroval své víno.
Vloni zde představil své Rulandské šedé 2014 a bylo to vůbec první anglické víno, které se na tomto turnaji podávalo. Jeho dodavatelem je Bibendum, přední britský dodavatel nápojů. 
Andrew Shaw, ředitel nákupu Bibendum, řekl: "Nebylo žádným překvapením, že Bolney Pinot Gris byl vybrán pro Wimbledon podruhé. Popularita anglického vína i nadále roste. Bolney Pinot Gris je nejvyšší kvalita a znovu bude dokonale reprezentovat "značku Anglie" na světové scéně."
Sam Linter, vinař a ředitel Bolney, řekl: "Jsme potěšeni, že byl náš Pinot Gris vybrán k servírování ve wimbledonských boxech už druhým rokem. Ukázalo se, že je pro mnoho diváků velmi populární zvolit anglické víno v tomto velmi anglickém dni. Pro naše vlastní Bolney Pinot Gris je velké vyznamení objevit se v nabídce tak respektované anglické instituce a ukazuje, že anglické víno je opravdu na mapě."
Cena tohoto vína na bolneywineestate.com je 18,99 £, o dvě libry víc než předchozího ročníku.