Přeskočit na hlavní obsah

Výsledky Catad’Or Santiago de Chile 2016

Jedna z nejznámějších soutěží Nového světa

Slavnostní předávání cen nejvýznamnější chilské soutěže Catad’Or Wine Awards Santiago de Chile 2016 se uskutečnilo 11. července v Městském divadle v Santiagu. Podle organizátorů je jednou z nejznámějších soutěží Nového světa. Její jedenadvacátý ročník pořádaný se záštitou Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) letos přinesl dvě nové kategorie. “Los Espumantes del Cono Sur” zaměřenou na šumivá vína z Chile, Argentiny a Brazilie, a “Mejor Pisco del año”, víno, které má tradici a vysokou spotřebu právě v Jižní Americe

Medaile

Čtyřicet hodnotitelů z Číny, Kanady, Japonska, Hong Kongu, Francie, Mexika, Brazílie, Maďarska, Španělska, Nového Zélandu, Argentiny a Chile degustovalo 520 vzorků. Celkem porota udělila 158 medailí, z toho 12 Velkých zlatých, 83 Zlaté a 63 Stříbrné. V Chile zůstávají 152 medaile, 6 jich míří za hranice, do Česka ani jinam do Evropy žádná.

Výsledky

Catad’Or Wine Awards Santiago de Chile 2016 Grand Gold Gold Silver Total
Argentina

3 1 4
Brasil

1 1 2
Chile
12 79 61 152
Total
12 83 63 158

Argentinské medaile získali tři producenti, brazilské dva a chilské padesát sedm. Vína většiny z nich lze koupit i v Česku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .