8. července 2016

Plísně hrozí zničit úrodu Sherry

Teplo a vlho ničí letošní Palomino

Tradiční vinice v Marco de Jerez
Pěstitelé v Andalusii uvádějí, že plíseň, která se šíří v důsledku teplého a vlhkého jara, ohrozí letošní produkci sherry. Obávají se, že až 80% z úrody by mohlo být zničené díky plísním v důsledku vyšších teplot a neobvykle vysokému množství srážek v jarním období. Vinařská družstva z celého regionu Jerez, které propůjčilo své jméno tomuto fortifikovanému vínu, hlásí devastující účinky na svých vinicích.
Francisco Guerrero, představitel Consejo Regulador y Asaja-Asevi v Jerezu, potvrdil, že neobvyklé klimatické podmínky v letošním roce dovolily plísním se šířit. 
"Po suché a mírné zimě nikdo nečekal tak silné srážky v průběhu května," vysvětlil Guerrero.
Vinař Jose Sumariva Harara očekává ztráty ve svých vinicích s Palominem až ve výši 85%. "Je to katastrofa," potvrdil vinař listu El País.

Třetina úrody v Jerezu je ztracena

César Saldaña, generální ředitel Consejo Regulador del Vino de Jerez, potvrdil, že škody jsou nejvyšší směrem k pobřeží a u ústí řeky Guadalquivir. Předpokládá, že réva bude nejvíce zasažená v okolí Chipiona, Sanlúcar a Trebujena. 
Ztráty se budou pohybovat mezi 50% a 70% v Sanlúcaru, v Trebujena se očekávaná škoda pohybuje mezi 30% a 60% a kolem 50% bude v Chipiona. Celý Jerez utrpí ztráty mezi 15% a 30%.
Sherry prodělává v zahraničí renesanci, v posledních letech se zbavilo své pověsti sladkého aperitivu pro starší tety v britských salonech a stále častějí ho jako svůj nápoj volí i hipsteři. Není divu, má i moderní web.