Přeskočit na hlavní obsah

Pernod Ricard zavře a prodá své slavné australské vinařství

Morris Wines za půl roku zavře dveře

Ikonické australské vinařství Morris Wines, měřítko kvality fortifikovaných vín, bude na prodej. Šest generací rodiny Morrisů výrábělo víno tam, kde vysadili révu v roce 1860. V roce 1970 rodina vinařství prodala francouzskému gigantu Pernod Ricard, ale Morrisovi ve vinařství zůstali.
Australská pobočka Pernod Ricard oznámila, že vinařství bude uzavřené a prodané, ale společnost si ponechá všechny jeho značky.
Francouzskému globálnímu nápojovému gigantu v Austrálii dále patří značky Jacob's Creek z vinařství Orlando Wines v Barossa Valley a Wyndham Estate v Coonawarra.
Ve svém prohlášení Pernod Riocard uvádí: "Litujeme, že jsme museli učinit obtížné rozhodnutí uzavřít naše Morris Winery a jeho vinice. Konečný termín pro ohlášené změny ještě potvrdíme, ale předpoklad je do konce roku 2016 a termín uzavření vinařství a degustací do 31. ledna 2017."
Společnost uvedla, že dále nemohla udržet provoz Morris Wines, protože došlo k výraznému poklesu spotřeby fortifikovaného vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…