4. července 2016

Dubaj povolil turistům pít alkohol během ramadánu i přes den

Turisté si alkohol upřít nemusí

V období ramadánu už nebude v Dubaji prodej alkoholu omezen na několik hodin. Ministertsvo cestovního ruchu zdůraznilo, že toto rozhodnutí si vyžádala potřeba zachovat vysokou úroveň služeb pro turisty a zachovat hodnotu města jako turistické destinace světové třídy. Současně ministerstvo vyzvalo hosty k zapamatování "kulturních zvláštností" emirátu během ramadánu. Původně byl prodej alkoholu během ramadánu povolen pouze v hotelech od šesté večerní.
I po určitém uvolnění pravidel jsou dubajské zákony o konzumaci alkoholu velmi přísné. Například opít se na veřejném místě nebo pít alkohol na ulici nebo na pláži je trestným činem.

Alkohol výhradně v baru nebo hotelu

Alkohol může v Dubaji koupit nemuslimský turista starší 21 let. Koupit alkoholické nápoje je možné výhradně v určených místech, zejména v hotelech a barech zaměřených na cizince.
Ramadán jako měsíc půstu je povinný pro všechny muslimy. Jeho délka je 29 nebo 30 dní v závislosti na lunárním kalendáři. Půst začíná za úsvitu a končí po západu slunce a během půstu je muslimům zakázáno jíst, pít, kouřit a mít sexuální styk. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.