12. června 2016

Výsledky gruzínské International Wine Competition Award 2016

Gruzínská soutěž

8. ročník gruzínské mezinárodní soutěže vín (ღვინის საერთაშორისო კონკურსი), kterou pořádá ministertsvo zemědělství v rámci každoročního veletrhu vína a lihovin WineExpo Gruzie, se letos uskutečnil 3. a 4. června. Do soutěže přihlásilo 40 vinařství celekem 153 vína. Porotě předsedal Tim Atkin MW - Spojené království, a spolu s ním se na hodnocení podíleli Kenichi Ohashi MW - Japonsko, Richard Kershaw MW - Jižní Afrika, Isa Bal MS - Turecko, Michail Meskhi enolog - Gruzie, a náměstek ministra zemědělství Levan Davitashvili - Gruzie.

Hodnocení předsedy poroty

"Mám tu čest být členem poroty již podruhé. Jak její předseda bych chtěl poznamenat, že počet účastníků soutěže se letos výrazně zvýšil.
Ochutnali jsme víc než 150 dobrých vín a najít ty nejlepší bylo opravdu těžké. Proto všichni ti, kteří si zasloužili vyhrát, získali cenu. Gruzie je složitá země s úžasnou kombinací dobrých věcí. Ani celý život nestačí k pochopení gruzínského vína, jeho možností a potenciálu. Gruzínská vína jsou nekonečná a nevyčerpatelná. V porotě jsme byli čtyři zahraniční a dva gruzínští odborníci. Gruzínští kolegové nám vysvětlili gruzínskou vinařskou kulturu i historii. Proto byla soutěž nejen příjemná, ale pro nás současně i vzdělávající," řekl Tim Atkin.
Celkem bylo oceněno 105 vín, z toho 16 získalo Zlatou medaili, 27 Stříbrnou a 62 Bronzovou.

Výsledky

Georgia International Wine Competition Award 2016 Gold Silver Bronze Total
Georgia
16 27 62 105
Total
16 27 62 105

Do Česka - ale ani do žádné jiné země - letos medaile z této mezinárodní výstavy neodletí.