Přeskočit na hlavní obsah

V San Francisku bude v 2017 nový veletrh sudového vína a lihovin

Trh se sudovým vínem roste i ve Spojených státech

Nový veletrh sudového vína International Bulk Wine and Spirits Show (IBWSS) se bude konat v San Francisku v červenci 2017. IBWSS zve na jedno místo supermarkety, maloobchod, restaurace, vinařství, lihovary a další zákazníky, kteří mají zájem o sudová vína a lihoviny. Registrace pro IBWSS bude otevřena 1. července 2016.
"Obchodu se sudovými produkty patří největší podíl na trhu v odvětví vína a lihovin," řekl Sid Patel, generální ředitel organizátora Beverage Trade Network. "Obchodování se sudovými produkty má tradici mezi výrobci, ale nyní jsme svědky, jak se rozšiřuje v celém odvětví. IBWSS si klade za cíl poskytnout obchodu se sudovými produkty skutečně dynamickou obchodní platformu, kde mohou kupující s důvěrou spolupracovat se světově renomovanými dodavateli."

Privátní značky s vyšším ziskem

Privátní značky - které stojí na sudových produktech - výrazně zvýšily svou přítomnost na americkém trhu, protože zejména maloobchodníci objevili, jak výnosné to může být. Podle různých zdrojů mohou maloobchodníci s vlastními značkami realizovat o 10% i více procent zisku, než s proprietárními značkami. Podle Danny Bragera z Nielsen roste obchod se sudovými víny třikrát rychleji než celkové prodeje vína.

Poptávka po sudovém víně proto roste i na mezinárodní úrovni, čehož je důkazem i výstava World Bulk Wine Exhibition v Amsterodamu, která se vloni konala už po sedmé.
Vzhledem k poloze San Franciska na pobřeží Tichého oceánu a dominantního významu Kalifornie pro vinařský průmysl Spojených států je San Francisko správné místo pro takový veletrh. Město už dlouho působí jako obchodní spojnice mezi severní a jižní polokoulí. Prostřednictvím IBWSS získají mezinárodní obchodníci a producenti sudového vína bezprecedentní přístup na trh Spojených států.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania