Přeskočit na hlavní obsah

V San Francisku bude v 2017 nový veletrh sudového vína a lihovin

Trh se sudovým vínem roste i ve Spojených státech

Nový veletrh sudového vína International Bulk Wine and Spirits Show (IBWSS) se bude konat v San Francisku v červenci 2017. IBWSS zve na jedno místo supermarkety, maloobchod, restaurace, vinařství, lihovary a další zákazníky, kteří mají zájem o sudová vína a lihoviny. Registrace pro IBWSS bude otevřena 1. července 2016.
"Obchodu se sudovými produkty patří největší podíl na trhu v odvětví vína a lihovin," řekl Sid Patel, generální ředitel organizátora Beverage Trade Network. "Obchodování se sudovými produkty má tradici mezi výrobci, ale nyní jsme svědky, jak se rozšiřuje v celém odvětví. IBWSS si klade za cíl poskytnout obchodu se sudovými produkty skutečně dynamickou obchodní platformu, kde mohou kupující s důvěrou spolupracovat se světově renomovanými dodavateli."

Privátní značky s vyšším ziskem

Privátní značky - které stojí na sudových produktech - výrazně zvýšily svou přítomnost na americkém trhu, protože zejména maloobchodníci objevili, jak výnosné to může být. Podle různých zdrojů mohou maloobchodníci s vlastními značkami realizovat o 10% i více procent zisku, než s proprietárními značkami. Podle Danny Bragera z Nielsen roste obchod se sudovými víny třikrát rychleji než celkové prodeje vína.

Poptávka po sudovém víně proto roste i na mezinárodní úrovni, čehož je důkazem i výstava World Bulk Wine Exhibition v Amsterodamu, která se vloni konala už po sedmé.
Vzhledem k poloze San Franciska na pobřeží Tichého oceánu a dominantního významu Kalifornie pro vinařský průmysl Spojených států je San Francisko správné místo pro takový veletrh. Město už dlouho působí jako obchodní spojnice mezi severní a jižní polokoulí. Prostřednictvím IBWSS získají mezinárodní obchodníci a producenti sudového vína bezprecedentní přístup na trh Spojených států.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…