5. června 2016

V San Francisku bude v 2017 nový veletrh sudového vína a lihovin

Trh se sudovým vínem roste i ve Spojených státech

Nový veletrh sudového vína International Bulk Wine and Spirits Show (IBWSS) se bude konat v San Francisku v červenci 2017. IBWSS zve na jedno místo supermarkety, maloobchod, restaurace, vinařství, lihovary a další zákazníky, kteří mají zájem o sudová vína a lihoviny. Registrace pro IBWSS bude otevřena 1. července 2016.
"Obchodu se sudovými produkty patří největší podíl na trhu v odvětví vína a lihovin," řekl Sid Patel, generální ředitel organizátora Beverage Trade Network. "Obchodování se sudovými produkty má tradici mezi výrobci, ale nyní jsme svědky, jak se rozšiřuje v celém odvětví. IBWSS si klade za cíl poskytnout obchodu se sudovými produkty skutečně dynamickou obchodní platformu, kde mohou kupující s důvěrou spolupracovat se světově renomovanými dodavateli."

Privátní značky s vyšším ziskem

Privátní značky - které stojí na sudových produktech - výrazně zvýšily svou přítomnost na americkém trhu, protože zejména maloobchodníci objevili, jak výnosné to může být. Podle různých zdrojů mohou maloobchodníci s vlastními značkami realizovat o 10% i více procent zisku, než s proprietárními značkami. Podle Danny Bragera z Nielsen roste obchod se sudovými víny třikrát rychleji než celkové prodeje vína.

Poptávka po sudovém víně proto roste i na mezinárodní úrovni, čehož je důkazem i výstava World Bulk Wine Exhibition v Amsterodamu, která se vloni konala už po sedmé.
Vzhledem k poloze San Franciska na pobřeží Tichého oceánu a dominantního významu Kalifornie pro vinařský průmysl Spojených států je San Francisko správné místo pro takový veletrh. Město už dlouho působí jako obchodní spojnice mezi severní a jižní polokoulí. Prostřednictvím IBWSS získají mezinárodní obchodníci a producenti sudového vína bezprecedentní přístup na trh Spojených států.