13. června 2016

Německo získá lepší analýzu trhu s vínem

Lepší průzkum trhu

Prof. Dr. Simone Loose
Institut obchodu a průzkum trhu německé Hochschule Geisenheim chce s novým výzkumným projektem generovat kvalitnější údaje o prodejích vína v Německu.
"Aktuální informace o prodeji vína v Německu na základě údajů z panelu domácností GfK nebo údajů z obchodu jsou založeny na průzkumech, které zjišťují prodeje v obchodech s potravinami," říká Simone Loose, která stojí v čele univerzitního týmu. Podle ní tyto průzkumy pomíjejí další důležité prodejní kanály jako jsou restaurace, specializované prodejny nebo nákupy privátních zákazníků.

Čtvrtletní zprávy

Univerzita hodlá tuto mezeru zaplňovat prostřednictvím čtvrtletní zprávy, na níž by se měl podílet celý sektor vinařského průmyslu. K účasti na průzkumu stačí věnovat deset minut času a vyplnit online dotazník a univerzitní tým věří, že předpokládaných pět až šest set účastníků se průzkumu každé čtvrtletí zúčastní.
Aby nemohlo dojít k neoprávněnému přístupu k vkládaným datům, jsou tyto údaje zabezpečené a šifrované. Účastníci výzkumu za své příspěvky získají na oplátku celou čtvrtletní zprávu, která jim poskytně lepší podklad pro plánování vlastních obchodní cílů. Zpráva má německým producentům vína poskytovat reprezentativní závěry.