Přeskočit na hlavní obsah

Rabobank dohodí startupům ze zemědělství své klienty jako investory

Bankovní online seznamka

Nizozemská Rabobank zahájila v pátek novou online platformu, která má pomoci spojit 700 vysoce potencionálních startupů se zavedenými podniky. Banka také uvedla nový internetový časopis jako součást květnového Startupe Fest Europe, jehož je zakládajícím partnerem. Tato publikace bude obsahovat profily všech startupů, které se na akci podílí. Firmy mohou tuto platformu používat ke spojení startupů a potenciálních obchodních partnerů.
Konečným cílem platformy je zkontaktovat podniky s inovativními startupy tak, aby podporovaly inovace v odvětví malých a středních podniků včetně zemědělských odvětví.

Podniky inovují interně

Národní průzkum provedený mezi nizozemskými podniky ukázal, že 70% podniků aktivně aktualizuje své obchodní modely, strategie a inovace, v čemž sází především na své zaměstnance. Zatímco startupy jsou známé pro svůj talent, inovace a nové obchodní modely, ale potřebují také zkušenosti, odborné znalosti o trhu a o tom jak získat zákazníky.
Eric Saris, ředitel komerčního bankovnictví Rabobank, uvedl: "Vytvořili jsme tento časopis - které byste mohli nazvat 'online dohazovačem' - abychom startupům dali možnost spojit se s podniky v naší síti. Je to win-win pro všechny zúčastněné strany: startupům pomáháme najít jejich první zákazníky i know-how, zatímco zavedeným podnikům umožníme získat prospěch z inovací a nových obchodních modelů, které startupy přinášejí."

Prosperita a blahobyt v Nizozemsku

Rozhodnutí Rabobank podpořit jako zakládající partner Startup Fest Europe je součástí jejího celkového úsilí o podporu podnikání a udržitelné inovace prostřednictvím znalostí a partnerství, které se shoduje s její širší iniciativou přispívat k vytváření prosperity a blahobytu v Nizozemsku a stravovat světovou populaci na udržitelném základě. "Inovace jsou zásadní pro hospodářský rozvoj v Nizozemsku a zásadní, pokud jde o zlepšení bezpečnosti potravin pro rychle rostoucí světovou populaci," vysvětluje Saris.
Online 'dohazovací' časopis je k dispozici od dnešního dne zde. Startupy se zde mohou rovnou zaregistrovat, což jim usnadní spojit se se svými potenciálními obchodními partnery.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…