Přeskočit na hlavní obsah

Rabobank dohodí startupům ze zemědělství své klienty jako investory

Bankovní online seznamka

Nizozemská Rabobank zahájila v pátek novou online platformu, která má pomoci spojit 700 vysoce potencionálních startupů se zavedenými podniky. Banka také uvedla nový internetový časopis jako součást květnového Startupe Fest Europe, jehož je zakládajícím partnerem. Tato publikace bude obsahovat profily všech startupů, které se na akci podílí. Firmy mohou tuto platformu používat ke spojení startupů a potenciálních obchodních partnerů.
Konečným cílem platformy je zkontaktovat podniky s inovativními startupy tak, aby podporovaly inovace v odvětví malých a středních podniků včetně zemědělských odvětví.

Podniky inovují interně

Národní průzkum provedený mezi nizozemskými podniky ukázal, že 70% podniků aktivně aktualizuje své obchodní modely, strategie a inovace, v čemž sází především na své zaměstnance. Zatímco startupy jsou známé pro svůj talent, inovace a nové obchodní modely, ale potřebují také zkušenosti, odborné znalosti o trhu a o tom jak získat zákazníky.
Eric Saris, ředitel komerčního bankovnictví Rabobank, uvedl: "Vytvořili jsme tento časopis - které byste mohli nazvat 'online dohazovačem' - abychom startupům dali možnost spojit se s podniky v naší síti. Je to win-win pro všechny zúčastněné strany: startupům pomáháme najít jejich první zákazníky i know-how, zatímco zavedeným podnikům umožníme získat prospěch z inovací a nových obchodních modelů, které startupy přinášejí."

Prosperita a blahobyt v Nizozemsku

Rozhodnutí Rabobank podpořit jako zakládající partner Startup Fest Europe je součástí jejího celkového úsilí o podporu podnikání a udržitelné inovace prostřednictvím znalostí a partnerství, které se shoduje s její širší iniciativou přispívat k vytváření prosperity a blahobytu v Nizozemsku a stravovat světovou populaci na udržitelném základě. "Inovace jsou zásadní pro hospodářský rozvoj v Nizozemsku a zásadní, pokud jde o zlepšení bezpečnosti potravin pro rychle rostoucí světovou populaci," vysvětluje Saris.
Online 'dohazovací' časopis je k dispozici od dnešního dne zde. Startupy se zde mohou rovnou zaregistrovat, což jim usnadní spojit se se svými potenciálními obchodními partnery.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.