Přeskočit na hlavní obsah

Mouton Cadet z impéria Baron Philippe de Rothschild

Bordeaux za dostupnou cenu

Nejeden milovník vína, který si běžně drahé značky z Bordeaux nemůže dovolit, jistě několikrát držel v ruce lahev Mouton Cadet. Pokud byla jeho cena okolo 13 -14 EUR, zajásal nad výhodným nákupem. "Špatně označena cena," plesal. Ovšem zákazníci, kteří se vyznají, vědí, že toto není legendární Château Mouton Rothschild, který pro svou cenu láká i zloděje. Jenže Mouton Cadetu - této celosvětově úspěšné značky - se ročně ve 140 zemích prodá 10 milionů lahví.

Historie kadeta

Jeho historii odstartoval rok 1930 a pojí se se jménem Philippe de Rothschilda (1902-1988) - vyhlášeného playboye a automobilového závodníka, který převzal panství po svém otci v roce 1922. Ve stejné době se ale projevil dnešními slovy jako odborník na marketing. Tento muž "vynalezl" château-bottlings. Nedodával svoje vína v sudech do velkoobchodů, jak tomu v té době bylo zvykem. Byl schopný lépe podnikat bez zprostředkovatelů a zajistil si plnění do lahví přímo na prodejních místech. V roce 1927 se pokusil o výrobu jednoduššího "Carruades de Mouton," který bohužel propadl. Ovšem další pokus z roku 1930 byl již "Mouton Cadet", na kterém tvrdě pracoval a který se pije do dneška. "Kadet" znamená "Junior" nebo "Mladík" - což bylo v rámci rodiny příznačné synonymum pro něho samotného.

Přicházejí změny

Asi před 15 lety se ve vinařství začalo přemýšlet o kvalitě Mouton Cadet, který se díky dominanci Cabernet Sauvignonu jevil jako drsný, ale i proto, že základ pro jeho produkci pocházel z oblastí v blízkosti panství, které byly přikoupeny. Trvalo několik let, než byla jeho nutná konverze dokončena. Hugues Lechanoine, od roku 2001 generální ředitel společnosti Baron Philippe de Rothschild, inicioval oživení cestou kvality. “Dokonce i jednoduché domácí víno musí chutnat,” bylo jeho motto.

Moderní Mouton Cadet

Společnost začala provádět nutné a nezbytné změny, kterým dala zelenou již předchozí majitelka Philippine de Rothschild, zesnulá v srpnu 2014. V té době se 20% hroznů nakupovalo od téměř 400 smluvních pěstitelů. Je to sice poněkud dražší, ale kvalita je velmi dobrá. Kromě toho se změnila radikálně struktura odrůd - od hranatého a ostrého Cabernetu směrem k hladkému, šťavnatému, ovocnému a působivému Merlotu, který má dnes 80% podíl jako základní víno značky a je kromě Cabernetu Sauvignon doplněn i Cabernet Franc. Lechanoine velmi živě komentuje začátky: "V minulosti byli vinaři v regionu Bordeaux málo naklonění dodávat pro základní víno. Dnes je ovšem i jejich postoj jiný, protože i úroveň vlastního vína mají lepší a my také platíme dobré ceny." Změnilo se i osobní nastavení ve společnosti; před 15 lety byli za Mouton Cadet zodpovědní dva lidé, dnes je v týmu sedm profesionálů.
Oblíbeným se od sedmdesátých let plíživě stává i bílý Mouton Cadet, který přichází na trh ve výrazně nižším množství a jehož základem jsou Sauvignon Blanc a Sémillon, poskytující ostré kořeněné víno.

Úspěch v Německu

Německo je pro značku Mouton Cadet na světových trzích jedním z nejvýznamnějších odběratelů a to zejména od té doby co se změnil dovozce z původního Wein Wolf na Eggers & Franke. Například Bremer Haus vzrostl na 650.000 lahví ročně a jen v Duty Free obchodech na německých letištích se prodá 120.000 lahví ročně.
A jakému Mouton Cadetu dává přednost 46-letý Lechanoine, který přišel od Pernod Ricard a studoval obchod v Japonsku? "Rád piju především bílý Mouton Cadet. Také se mi velmi líbí Mouton Cadet Réserve.” Ovšem lahev s velkým jménem Château Mouton Rothschild vezme do ruky osobně asi jen dvacetkrát ročně, "ale nikdy ne sám, byla by škoda se nepodělit."
Château Mouton Rothschild

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania