Přeskočit na hlavní obsah

Propagace prodejů online vinoték: snadno a bez námahy?

Stačí pro online prodej jenom spustit web?

Online vinotéky musí najít způsob, jak se na internetu odlišit od milionů dalších webových stránek. Ani ty s výbornými a jedinečnými víny nebudou prodávat, pokud je nikdo nebude hledat. I samotná vinařství by měla vytvářet zajímavý obsah, ze kterého by čerpali jejich příznivci a propagátoři při online prodejích.
Americká společnost Insider News Group doporučuje na svém webu Business2Community vytvořit obsah pro každý krok, kterým zájemce o online nákupy musí projít, když uvažuje o nákupu.

První krok

Vše začíná uvědoměním, když zákazník má jen obecnou představu, co chce a navštíví internetový obchod poprvé. Vstupní stránky, základní příspěvky na blogu, úvodní videa a obsah ze sociálních médií jsou pro tuto počáteční fázi ideální. Příspěvky na vstupní stránce mají být krátké, aby okamžitě upoutaly pozornost. Na druhé straně blogové příspěvky a videa mohou poskytnout více informací a do větší hloubky. Soustředit se na tuto formu obsahu by mělo zabránit novým návštěvníkům, aby byli z navštívených stránek ohromeni a bez pochopení z nich odcházeli. Business2Community navrhuje využívat YouTube, aby byla videa k dispozici širšímu publiku. Hostování na samostatné platformě současně snižuje čas potřebný pro načítání webových stránek na minimum.

Druhý krok

Druhým krokem v celém procesu je udržet pozornost. To je případ, kdy nakupující už prohlédli webové stránky a hledají více informací. V tomto bodě porovnávají různá vína, která se nabízejí, prohlížejí údaje "O nás" a jsou naplněni očekáváním. To je místo, kde má být obsah trochu silnější. Blogové příspěvky jsou delší a hlubší, věnují se různých procesům nebo novinkám z vinařského průmyslu. Infografika je také dobrý nápad, protože umožní představit velké množství informací rychle a snadno stravitelným způsobem.

Třetí krok

V této fázi nakupující přecházejí k rozhodování. Jsou připraveni udělat objednávku a stačí je přimět vyplnit údaje z platební karty. V tomto kroku je velmi vhodné představit nejpodrobnější obsah. Je možné zapojit webináře, podrobné údaje o nabízených vínech, případové studie nebo podrobné průvodce třeba o oblastech původu nebo odrůdách.

Jak pomůže dobrý obsah?

Shopify zdůrazňuje, že dobrý a široký obsah získá nejvíce sdílení. Čím více lidí čte příspěvky a sdílí je s přáteli, tím vyšší pozice dosahuje ve vyhledávačích. Vyšší pozice zvyšuje počet lidí, kteří při vyhledávání uvidí právě ten správný internetový obchod s vínem.
Dobrý obsah také zákazníkům nepřímo ukazuje, že mohou obchodu důvěřovat. Obchody jako Nordstrom nebo Zappos mohou účtovat více. Uděláte-li si čas na vytvoření unikátního obsahu, ukazujete, že pracujete pro své zákazníky. Navíc, čím víc informací poskytnete - a čím lépe budete psát - tím více to vaše publikum ocení jako zdroj svých znalostí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.