Přeskočit na hlavní obsah

Propagace prodejů online vinoték: snadno a bez námahy?

Stačí pro online prodej jenom spustit web?

Online vinotéky musí najít způsob, jak se na internetu odlišit od milionů dalších webových stránek. Ani ty s výbornými a jedinečnými víny nebudou prodávat, pokud je nikdo nebude hledat. I samotná vinařství by měla vytvářet zajímavý obsah, ze kterého by čerpali jejich příznivci a propagátoři při online prodejích.
Americká společnost Insider News Group doporučuje na svém webu Business2Community vytvořit obsah pro každý krok, kterým zájemce o online nákupy musí projít, když uvažuje o nákupu.

První krok

Vše začíná uvědoměním, když zákazník má jen obecnou představu, co chce a navštíví internetový obchod poprvé. Vstupní stránky, základní příspěvky na blogu, úvodní videa a obsah ze sociálních médií jsou pro tuto počáteční fázi ideální. Příspěvky na vstupní stránce mají být krátké, aby okamžitě upoutaly pozornost. Na druhé straně blogové příspěvky a videa mohou poskytnout více informací a do větší hloubky. Soustředit se na tuto formu obsahu by mělo zabránit novým návštěvníkům, aby byli z navštívených stránek ohromeni a bez pochopení z nich odcházeli. Business2Community navrhuje využívat YouTube, aby byla videa k dispozici širšímu publiku. Hostování na samostatné platformě současně snižuje čas potřebný pro načítání webových stránek na minimum.

Druhý krok

Druhým krokem v celém procesu je udržet pozornost. To je případ, kdy nakupující už prohlédli webové stránky a hledají více informací. V tomto bodě porovnávají různá vína, která se nabízejí, prohlížejí údaje "O nás" a jsou naplněni očekáváním. To je místo, kde má být obsah trochu silnější. Blogové příspěvky jsou delší a hlubší, věnují se různých procesům nebo novinkám z vinařského průmyslu. Infografika je také dobrý nápad, protože umožní představit velké množství informací rychle a snadno stravitelným způsobem.

Třetí krok

V této fázi nakupující přecházejí k rozhodování. Jsou připraveni udělat objednávku a stačí je přimět vyplnit údaje z platební karty. V tomto kroku je velmi vhodné představit nejpodrobnější obsah. Je možné zapojit webináře, podrobné údaje o nabízených vínech, případové studie nebo podrobné průvodce třeba o oblastech původu nebo odrůdách.

Jak pomůže dobrý obsah?

Shopify zdůrazňuje, že dobrý a široký obsah získá nejvíce sdílení. Čím více lidí čte příspěvky a sdílí je s přáteli, tím vyšší pozice dosahuje ve vyhledávačích. Vyšší pozice zvyšuje počet lidí, kteří při vyhledávání uvidí právě ten správný internetový obchod s vínem.
Dobrý obsah také zákazníkům nepřímo ukazuje, že mohou obchodu důvěřovat. Obchody jako Nordstrom nebo Zappos mohou účtovat více. Uděláte-li si čas na vytvoření unikátního obsahu, ukazujete, že pracujete pro své zákazníky. Navíc, čím víc informací poskytnete - a čím lépe budete psát - tím více to vaše publikum ocení jako zdroj svých znalostí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania