Přeskočit na hlavní obsah

Švýcarská akvizice v Toskánsku

Švýcarský Schenk koupil za jednociferné miliony eur toskánské vinařství Azienda La Bandita e Lunadoro ve Valiano (Montepulciano). Prostřednictvím italské pobočky Schenk Italia se vinařství přiřadilo k jeho dalším italským značkám Boccantino, sicilskému Gergenti, šumivému La Gondola z Veneta, Prosecco Rivani, Amicone z Veneta, toskánskému Cavatina, Menestrello ze Sardinie, Fonte z Piemontu a I Leveri z Alto Adige. 
Toto vinařství z DOCG Vino Nobile di Montepulciano, které Schenk získal od manželů Daria Cappelliho a Giglioly Cardinali, bylo rozšířeno a moderně přebudováno díky významným investicím. Do týmu se podařilo angažovat mezinárodní vinařské odborníky. Z celkové plochy více než 50 hektarů zaujímají vinice přes 12 hektarů, na kterých se pěstuje zejména Sangiovese. Kromě vinařství Azienda La Bandita poskytuje farma i zážitky z agroturistiky a ubytování Lunadoro v Pienze.
Švýcarský koncern Schenk byl založený v roce 1893 a dnes má pobočky nejen ve Švýcarsku, ale i ve Francii, Itálii, Španělsku, Německu, Beneluxu a ve Spojeném Království.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný