Přeskočit na hlavní obsah

Generální ředitel OIV na oficiální návštěvě Indie

OIV chce po Indii výraznější zapojení 

Jean-Marie Aurand, generální ředitel Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV), byl minulý týden poprvé za dva roky, kdy je ve funkci, na oficiální čtyřdenní návštěvě Indie. Navštívil při ní Dillí, Bombaj, Pune a Nášik včetně National Research Centre for Grapes (ICAR) v Pune nebo vinařství Sula v Nášiku.
"Lidé, se kterými jsem se dosud setkal, byli velmi pozitivní a dobří posluchači," řekl po setkání s představiteli ministerstva obchodu a ministerstva zemědělství. "Byli velmi ochotní a vnímaví. Myslím, že pochopili, že je důležité být aktivním členem OIV, což může být velmi užitečné při přijímání mezinárodních norem. Indie je pátým největší producentem hroznů určených k přímé spotřebě a hrozinek. U vývozu je velmi důležité znát mezinárodní normy, které OIV pomáhá vytvářet."

Dluh Indie není pro OIV rozhodující

Aurand
v Hyatt Regency
Aurand dodal, že produkce i spotřeba vína jsou v Indii stále nízké, ale spotřeba rychle roste. "Mé poselství představitelům, se kterými jsem se zde setkal, bylo, aby se Indie více zapojila do odborné práce OIV. Pan Adsule, předcházející ředitel ICAR, se dříve účastnil, ale po jeho odchodu do důchodu ho nikdo nenahradil. Je to škoda, že dosud není nikdo další do našich programů zaregistrovaný. Delegáti na tyto roční pracovní programy musí být vysílání prostřednictvím vlády, protože všechna rozhodnutí na shromáždění OIV přijímají zástupci vlád."
Na dotaz, zda je Indie nadále členem OIV a zda zaplatila své dluhy, protože činnost indického Grape Processing Board byla pozastavená, řekl: "Ano, jsme si vědomi této nešťastné situace, ale nemáme s tím žádný problém - 14.000 EUR není pro vládu významná částka."

Mezinárodní obchod a význam mezinárodních norem

Aurand zdůraznil, že dvě z pěti láhví spotřebovaných na celém světě, více než 40%, se dováží. Před deseti lety to bylo jen 25%. Rostoucí mezinárodní obchod učinil mezinárodní standardy pro víno velmi důležitými. Zdůraznil také, že Indie je na místě, kde byla Čína před deseti lety. A dnes se situace v Číně výrazně změnila.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný