Přeskočit na hlavní obsah

Anglický Nyetimber pořídil 44 hektarů pozemků pro expanzi svých vinic

Expanze producenta britského sektu 

Vinařství Nyetimber získalo 44 hektarů ve West Chiltington ke své expanzi. Na pozemcích je nyní golfové hřiště.
Nyetimber vlastní 152 hektarů vinic s pěti vinicemi ve West Sussexu a dalšími v Hampshire. Vinařství bylo založené v roce 1988 a je průkopníkem anglických šumivých vín. Jako první anglické vinařství osázelo své vinohrady klasickými odrůdami Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay, které se používají k výrobě Champagne. Pouze tyto tři odrůdy pěstuje až dosud a znich produkuje pět druhů šumivých vín jako Classic Blend, Blanc de Blancs a Demi-Sec.

Raketový nárůst prodejů

Britský obchodník Waitrose Cellar, který má 60% podíl na anglickém trhu off-trade, potvrzuje, že prodeje Nyetimber se v loňském roce výšily o 393%, což výrazně překonalo průměrný nárůst prodejů anglického sektu o 188% meziročně.
V současné době je v Anglii a Walesu 470 komerčních vinic a 135 vinařství. A English sparkling wine má i důvěru investorů a na britské ostrovy expandují také tradiční producenti z francouzské Champagne.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.