Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři v kvasném procesu využívají technologii z ponorek

Přesné měření kvasného procesu

Při tradičním způsobu kvašení zjistíte, že kvasinky dělají něco co by neměly až za několik dní. Fermentační systém instalovaný v kalifornském vinařství Palmaz Vineyards v Napa upozorní zaměstnance na rizikové chování kvasinek dříve, než mohou ovlivnit víno a poškodit celý proces. 
Nový systém s názvem Fermentation Intelligence Logic Control System je v podstatě schopný sledovat víno na molekulární úrovni a poskytuje cenné informace, po jejichž vyhodnocení lze velmi přesně nastavit různou teplotu v různých částech fermentačních tanků.

Přesné vyhodnocení dat

Systém využívá technologii zvanou sonodenzitometrie, která díky sondám vibrujícím 10 krát za sekundu získává milióny datových bodů o hustotě kapaliny v každém tanku. Po vyhodnocení těchto údajů specializovaným softwarem jsou personálu k dipozici údaje o množství cukru i obsahu alkoholu a tím i míře fermentace. 
Tyto údaje se zobrazují na obrazovkách na kupoli vinařství jako čísla i jako grafy a tento starobylý proces ukazují v daleko větším detailu. A systém zaznamenává i to, který zaměstnanec ovlivnil které veličiny. 
Jak na svých stránkách uvádí samotné vinařství, je to dokonalý Big Brother.
Technologie byla vyvinutá pro použití na ponorkách, ale nyní se šíří i do dalších oblastí. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.