Přeskočit na hlavní obsah

Aplikace Vivino získala dalších 17 milionů GBP investic

Investoval CEO Moët Hennessy Christophe Navarre

Ve druhém investičním kole své historie získala aplikace Vivino 17,3 milionů GBP investic, přičemž většina pochází od generálního ředitele producenta luxusních nápojů Moët Hennessy Christophe Navarre. V úhrnu tak již tato v roce 2010 založená aplikace získala 25,7 milionů GBP. Christophe Navarre se současně připojil ke správní radě a stal se nevýkonným ředitelem Vivina.
Aplikace Vivino má 13 milionů uživatelů po celém světě a je nejvíce stahovanou vinařskou aplikací.

Expanze na vyspělé trhy

V prohlášení k investici Vivino oznámilo, že získané zdroje využije k rozšíření své přítomnosti v zemích s největší spotřebou vína jako jsou Spojené státy, Itálie, Francie, Španělsko a Německo.
"Dnešní zpráva upevňuje naši dominantní pozici v globálním vinařském průmyslu," řekl Heini Zachariassen, zakladatel Vivino a výkonný ředitel.
Navarre, který je od roku 2001 generálním ředitelem nápojové části LVMH Moët Hennessy, investoval prostřednictvím londýnské SCP Neptun International. I když není známé, kolik z 17,3 milionů GBP pochází přímo od Navarry, Vivino potvrdilo, že Neptun International toto kolo investic vedlo. Na investici se ale spolupodíleli, jak potvrdili, i původní investoři Balderton a Creandum.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…