Přeskočit na hlavní obsah

Aplikace Vivino získala dalších 17 milionů GBP investic

Investoval CEO Moët Hennessy Christophe Navarre

Ve druhém investičním kole své historie získala aplikace Vivino 17,3 milionů GBP investic, přičemž většina pochází od generálního ředitele producenta luxusních nápojů Moët Hennessy Christophe Navarre. V úhrnu tak již tato v roce 2010 založená aplikace získala 25,7 milionů GBP. Christophe Navarre se současně připojil ke správní radě a stal se nevýkonným ředitelem Vivina.
Aplikace Vivino má 13 milionů uživatelů po celém světě a je nejvíce stahovanou vinařskou aplikací.

Expanze na vyspělé trhy

V prohlášení k investici Vivino oznámilo, že získané zdroje využije k rozšíření své přítomnosti v zemích s největší spotřebou vína jako jsou Spojené státy, Itálie, Francie, Španělsko a Německo.
"Dnešní zpráva upevňuje naši dominantní pozici v globálním vinařském průmyslu," řekl Heini Zachariassen, zakladatel Vivino a výkonný ředitel.
Navarre, který je od roku 2001 generálním ředitelem nápojové části LVMH Moët Hennessy, investoval prostřednictvím londýnské SCP Neptun International. I když není známé, kolik z 17,3 milionů GBP pochází přímo od Navarry, Vivino potvrdilo, že Neptun International toto kolo investic vedlo. Na investici se ale spolupodíleli, jak potvrdili, i původní investoři Balderton a Creandum.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.