Přeskočit na hlavní obsah

Americkému nápojovému gigantu Constellation Brands se daří

Constellation roste především v pivu

Hodnota akcií společnosti Constellation Brands vzrostla v roce 2015 o víc než 40%. A za třetí čtvrtletí loňského roku společnost oznámila zvýšení zisku o 22% na 270,5 milionů USD.
Většina růstu připadá na divizi piva. Constellation převzala v roce 2013 plnou kontrolu nad mexickým pivovarem Grupo Modelo. Přesto utratí 1,5 miliardy USD na budování druhého mexického pivovaru, jen aby udržela krok s prudce rostoucí severoamerickou poptávkou po Corona Extra a Modelo Especial.

Lihoviny a víno také rostou

Ale i divize víno a lihoviny rostou. Tržby se zvýšily o 3% převážně v důsledku růstu prémiového sektoru. Tento trend podpořil růst značky Meiomi a jejího Pinot Noiru, kterou koupila za 315 milionů USD loni v létě. Tržby v průběhu čtvrtletí vzrostly o 80%.
Lihovinové portfolio vzrostlo o 2%, když prodeje tequily Casa Noble rostly víc, než se očekávalo.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…