Přeskočit na hlavní obsah

Lepší vinařské vzdělání na univerzitě ve Washingtonu

Washington lépe připraví budoucí vinaře

Vinohradnictví a vinařství se na Washington State University studuje od roku 1930, ale v tomto semestru univerzitě přibylo vědecké centrum Ste. Michelle Wine Science Center za 23 milionů USD. 
Je to především investice do lidí, kteří víno dělají. "Drtivá většina studentů zůstává ve Washingtonu, což je velká výhoda," říká Ted Baseler, generální ředitel vinařství Ste. Michelle Wine Estates.
Studenti v tomto novém objektu začali pracovat v tomto pololetí a už v prvním měsíci zpracovávali čerstvě sklizené hrozny pocházející z vinic z celého státu. V letošním roce studuje vinařský program 90 vysokoškoláků a 35 postgraduálních studentů. 
Washingtonští vinaři doufají, že takto budou moci soupeřit například s kalifornskou univerzitou UC Davis. 

Rozvoj washingtonského vinařství

Oblast Washington je pravděpodobně nejdynamičtější vinařskou oblastí Ameriky, v objemu produkce druhou za Kalifornií. Před třemi desítkami let zde bylo 20 vinařství a nyní jich je 850 s obratem téměř 1 milarda USD ročně. 
Investice 23 milionů USD byla pokryta ze soukromých zdrojů v celkové výši 15,3mil. USD, přičemž zbývajících 7,7 mil. USD poskytly veřejné zdroje jako je stát Washington, přístav Benton, město Richland a rozvojové zdroje americké administrativy.
Studovna s víny z vinařství Leonetti, Quilceda Creek, Woodward Canyon, Ste. Michelle a dalšími

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.