Přeskočit na hlavní obsah

Indové jezdí do Itálie stále více za vínem a na svadbu

Indové objevují vinařskou Itálii

Ugo Ciarlatani, generální konzul Itálie v Bombaji, rekapituloval: "Kvalita italských vín se v průběhu let zlepšila ve srovnání s tím, jaká byla před 40 nebo 50 lety. A to inspiruje indické turisty. Na vinařskou turistiku vydáváme ročně 200 až 250 víz. I když toto číslo představuje méně než jedno procento z přibližně 60.000 námi vydaných víz, tento trh se stává významný a roste a roste."
Obvykle se jedná o skupiny 20 až 25 dobře situovaných osob. Nejvíce navštěvovanou oblastí je Toskánsko následované Florencií. "Indové ale objevují mnoho nových vinařských oblastí jako Piemont, Sicílii a Puglii. Každý rok se lidé rozhodují pro jinou vinařskou oblast a většinou rádi ve vinařství i jedí a nocují. Vzhledem k těmto požadavkům už nyní každá restaurace v Itálii nabízí italská vína, "dodal Ciarlatani.

Italské indické svatby

Navíc je Itálie a zejména Toskánsko každý rok svědkem stále většího počtu indických svateb, protože je na místo přivádějí znalosti italských vín, italské módy, bohatá kultura a návštěvy automobilek Ferrari a Lamborghini. Ciarlatani vzpomíná: "První velkou indickou svatbu jsme měli v Apulii před dvěma lety. Od té doby jsme svědky 10 až 15 svateb ročně. Na konci listopadu jsme byli svědky indické svatby, kde bylo 700 hostů a všichni svatebčané společně navštívili vinařství Marchesi di Barolo."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.