Přeskočit na hlavní obsah

Indové jezdí do Itálie stále více za vínem a na svadbu

Indové objevují vinařskou Itálii

Ugo Ciarlatani, generální konzul Itálie v Bombaji, rekapituloval: "Kvalita italských vín se v průběhu let zlepšila ve srovnání s tím, jaká byla před 40 nebo 50 lety. A to inspiruje indické turisty. Na vinařskou turistiku vydáváme ročně 200 až 250 víz. I když toto číslo představuje méně než jedno procento z přibližně 60.000 námi vydaných víz, tento trh se stává významný a roste a roste."
Obvykle se jedná o skupiny 20 až 25 dobře situovaných osob. Nejvíce navštěvovanou oblastí je Toskánsko následované Florencií. "Indové ale objevují mnoho nových vinařských oblastí jako Piemont, Sicílii a Puglii. Každý rok se lidé rozhodují pro jinou vinařskou oblast a většinou rádi ve vinařství i jedí a nocují. Vzhledem k těmto požadavkům už nyní každá restaurace v Itálii nabízí italská vína, "dodal Ciarlatani.

Italské indické svatby

Navíc je Itálie a zejména Toskánsko každý rok svědkem stále většího počtu indických svateb, protože je na místo přivádějí znalosti italských vín, italské módy, bohatá kultura a návštěvy automobilek Ferrari a Lamborghini. Ciarlatani vzpomíná: "První velkou indickou svatbu jsme měli v Apulii před dvěma lety. Od té doby jsme svědky 10 až 15 svateb ročně. Na konci listopadu jsme byli svědky indické svatby, kde bylo 700 hostů a všichni svatebčané společně navštívili vinařství Marchesi di Barolo."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…