Přeskočit na hlavní obsah

Soulový zpěvák John Legend s vlastním brandem vína

Legend Vineyard Exclusive

Soulový zpěvák John Legend, držitel cen Grammy a Oscar, uvedl vlastní značku vína. Nazval ho Legend Vineyard Exclusive nebo LVE a vytvořil ve spolupráci s Raymond Vineyards z kalifornské St. Helena a jeho hlavní vinařkou Stephanie Putnam. Biodynamické vinařství Raymond Vineyards vlastní majitel burgundského vínařského impéria Jean-Charles Boisset. 
Zpěvák a skladatel oznámil uvedení LVE svým fanouškům na Instagramu, kam poslal obrázek, na kterém sám drží svou novou láhev.
"Tohle je první karton mé nové značky vína ve spolupráci s Raymond Vineyards: ! LVE", napsal Legend pod fotografií.
"Velmi dobré. Nečekej a ochutnej ho. LVEwines.com."

Legend a další vinařící hvězdy

Další Stránky LVEwines.com ukazují sedícího zpěváka se sklenkou červeného vína. První ročník LVE je Cabernet Sauvignon 2013 a je k dispozici ke koupi na internetových stránkách Raymond Vineyards za cenu 85 USD (77 EUR) za láhev.
Legend je další osobou ze showbyznysu, zapojenou do světa vína, jako jsou Drew Barrymore, Olivia Newton-John, Francis Ford Coppola, Diane KeatonBrad Pitt a Angelina Jolie nebo Dan Aykroyd, kteří také mají mají své vlastní značky vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.