Přeskočit na hlavní obsah

Soulový zpěvák John Legend s vlastním brandem vína

Legend Vineyard Exclusive

Soulový zpěvák John Legend, držitel cen Grammy a Oscar, uvedl vlastní značku vína. Nazval ho Legend Vineyard Exclusive nebo LVE a vytvořil ve spolupráci s Raymond Vineyards z kalifornské St. Helena a jeho hlavní vinařkou Stephanie Putnam. Biodynamické vinařství Raymond Vineyards vlastní majitel burgundského vínařského impéria Jean-Charles Boisset. 
Zpěvák a skladatel oznámil uvedení LVE svým fanouškům na Instagramu, kam poslal obrázek, na kterém sám drží svou novou láhev.
"Tohle je první karton mé nové značky vína ve spolupráci s Raymond Vineyards: ! LVE", napsal Legend pod fotografií.
"Velmi dobré. Nečekej a ochutnej ho. LVEwines.com."

Legend a další vinařící hvězdy

Další Stránky LVEwines.com ukazují sedícího zpěváka se sklenkou červeného vína. První ročník LVE je Cabernet Sauvignon 2013 a je k dispozici ke koupi na internetových stránkách Raymond Vineyards za cenu 85 USD (77 EUR) za láhev.
Legend je další osobou ze showbyznysu, zapojenou do světa vína, jako jsou Drew Barrymore, Olivia Newton-John, Francis Ford Coppola, Diane KeatonBrad Pitt a Angelina Jolie nebo Dan Aykroyd, kteří také mají mají své vlastní značky vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.