Přeskočit na hlavní obsah

Soulový zpěvák John Legend s vlastním brandem vína

Legend Vineyard Exclusive

Soulový zpěvák John Legend, držitel cen Grammy a Oscar, uvedl vlastní značku vína. Nazval ho Legend Vineyard Exclusive nebo LVE a vytvořil ve spolupráci s Raymond Vineyards z kalifornské St. Helena a jeho hlavní vinařkou Stephanie Putnam. Biodynamické vinařství Raymond Vineyards vlastní majitel burgundského vínařského impéria Jean-Charles Boisset. 
Zpěvák a skladatel oznámil uvedení LVE svým fanouškům na Instagramu, kam poslal obrázek, na kterém sám drží svou novou láhev.
"Tohle je první karton mé nové značky vína ve spolupráci s Raymond Vineyards: ! LVE", napsal Legend pod fotografií.
"Velmi dobré. Nečekej a ochutnej ho. LVEwines.com."

Legend a další vinařící hvězdy

Další Stránky LVEwines.com ukazují sedícího zpěváka se sklenkou červeného vína. První ročník LVE je Cabernet Sauvignon 2013 a je k dispozici ke koupi na internetových stránkách Raymond Vineyards za cenu 85 USD (77 EUR) za láhev.
Legend je další osobou ze showbyznysu, zapojenou do světa vína, jako jsou Drew Barrymore, Olivia Newton-John, Francis Ford Coppola, Diane KeatonBrad Pitt a Angelina Jolie nebo Dan Aykroyd, kteří také mají mají své vlastní značky vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…