Přeskočit na hlavní obsah

Nový luxusní hotel v Douru pro Taylor's

Vintage House se vrací zpět k Taylor's

Společnost Fladgate Partnership koupila hotel Vintage House v údolí řeky Douro po více než deseti letech poté, co ho prodala. Společnost je také majitelem pěti hvězdičkového hotelu The Yeatman v Portu a značek Croft, Fonseca, Taylor's a Krohn.
Fladgate původně otevřela hotel Vintage House jako první kvalitní hotel uprostřed nejlepších portských vinic na Pinhão v roce 1998, ale o čtyři roky později ho prodala. Nyní koupila nemovitost a 14.000 čtverečních metrů přilehlých pozemků zpět.
"Návštěvníkům, kteří bydlí v hotelu The Yeatman v Portu, nabídneme příležitost navštívit vinice v Douru," uvedl Adrian Bridge, ředitel Fladgate.

Budoucí rozvoj celé oblasti

Nákup nových pozemků umožní zvýšit kapacitu hotelu Vintage House Hotelu ze současných 43 pokojů o dalších 30. "Během příštích letech budeme spolupracovat s místními orgány, abychom zlepšili infrastrukturu cestovního ruchu v Pinhão, které vidíme jako turistické centrum v údolí Doura a které má potenciál poskytovat návštěvníkům skvělé zážitky." Hotel bude v lednu a únoru 2016 uzavřen z důvodu rekonstrukce, aby mohl být už v březnu znovuotevřen.
Mezitím pokračují práce na nové silnici mezi Porto a Pinhão včetně řezání tunelu v pohoří Serra do Marão, která zkrátí cestu autem nejméně o 30 minut a která má být dokončená příští rok.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…