Přeskočit na hlavní obsah

Nový luxusní hotel v Douru pro Taylor's

Vintage House se vrací zpět k Taylor's

Společnost Fladgate Partnership koupila hotel Vintage House v údolí řeky Douro po více než deseti letech poté, co ho prodala. Společnost je také majitelem pěti hvězdičkového hotelu The Yeatman v Portu a značek Croft, Fonseca, Taylor's a Krohn.
Fladgate původně otevřela hotel Vintage House jako první kvalitní hotel uprostřed nejlepších portských vinic na Pinhão v roce 1998, ale o čtyři roky později ho prodala. Nyní koupila nemovitost a 14.000 čtverečních metrů přilehlých pozemků zpět.
"Návštěvníkům, kteří bydlí v hotelu The Yeatman v Portu, nabídneme příležitost navštívit vinice v Douru," uvedl Adrian Bridge, ředitel Fladgate.

Budoucí rozvoj celé oblasti

Nákup nových pozemků umožní zvýšit kapacitu hotelu Vintage House Hotelu ze současných 43 pokojů o dalších 30. "Během příštích letech budeme spolupracovat s místními orgány, abychom zlepšili infrastrukturu cestovního ruchu v Pinhão, které vidíme jako turistické centrum v údolí Doura a které má potenciál poskytovat návštěvníkům skvělé zážitky." Hotel bude v lednu a únoru 2016 uzavřen z důvodu rekonstrukce, aby mohl být už v březnu znovuotevřen.
Mezitím pokračují práce na nové silnici mezi Porto a Pinhão včetně řezání tunelu v pohoří Serra do Marão, která zkrátí cestu autem nejméně o 30 minut a která má být dokončená příští rok.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.