Přeskočit na hlavní obsah

Mezinárodní Sherry Week tento týden již druhým rokem

International Sherry Week

Mezinárodní Sherry Week provází řada akcí po celém světě, aby oslavily toto španělské speciální fortifikované víno.
Týden odstartoval v pondělí a potrvá do 8. listopadu. V jeho průběhu se uskuteční více než 100 akcí s tématem Sherry v Austrálii, Belgii, Německu, Holandsku, Mexiku, Novém Zélandu, Španělsku, Švýcarsku, Německu, Velké Británii a Spojených státech.
Tisíce restaurací, vináren a obchodů nabídnou ochutnávky Sherry, koktejly s Sherry a jídla kombinovaná s Sherry, aby zdůraznily jeho všestrannost.

Sociální média

Sociální média budou během Sherry Week hrát důležitou roli. První Twitter ochutnávka nabídne úvod k Sherry a strukturu jeho různých stylů, zatímco druhá se zaměří na Palo cortado.
V loňském roce se během Sherry Week uskutečnilo více než 2000 události ve 22 zemích, kterých se účastnilo asi 100,000 lidí. Událost byla široce sledovaná online, získala víc než 1.200.000 hitů na Twitteru, a 2,700,000 lidí prostřednictvím hashtagů #isherryweek a #isherrylover. Letošní hashtag je prostě #sherryweek a na Instagramu @sherrywinesjerez.
Podrobnosti o dalších akcích v průběhu Sherry Week naleznete na Sherry.org.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…