Přeskočit na hlavní obsah

Mezinárodní Sherry Week tento týden již druhým rokem

International Sherry Week

Mezinárodní Sherry Week provází řada akcí po celém světě, aby oslavily toto španělské speciální fortifikované víno.
Týden odstartoval v pondělí a potrvá do 8. listopadu. V jeho průběhu se uskuteční více než 100 akcí s tématem Sherry v Austrálii, Belgii, Německu, Holandsku, Mexiku, Novém Zélandu, Španělsku, Švýcarsku, Německu, Velké Británii a Spojených státech.
Tisíce restaurací, vináren a obchodů nabídnou ochutnávky Sherry, koktejly s Sherry a jídla kombinovaná s Sherry, aby zdůraznily jeho všestrannost.

Sociální média

Sociální média budou během Sherry Week hrát důležitou roli. První Twitter ochutnávka nabídne úvod k Sherry a strukturu jeho různých stylů, zatímco druhá se zaměří na Palo cortado.
V loňském roce se během Sherry Week uskutečnilo více než 2000 události ve 22 zemích, kterých se účastnilo asi 100,000 lidí. Událost byla široce sledovaná online, získala víc než 1.200.000 hitů na Twitteru, a 2,700,000 lidí prostřednictvím hashtagů #isherryweek a #isherrylover. Letošní hashtag je prostě #sherryweek a na Instagramu @sherrywinesjerez.
Podrobnosti o dalších akcích v průběhu Sherry Week naleznete na Sherry.org.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.