Přeskočit na hlavní obsah

Château de Rayne Vigneau prodán

Kontrolní podíl v Château de Rayne Vigneau prodán

Francouzská banka Crédit Agricole prodala svůj kontrolní podíl v Château de Rayne Vigneau v Sauternes, 1er Grand Cru Classé vinařství podle klasifikace z roku 1855.
Château de Rayne Vigneau s 84 hektary pozemků prodávala vinařská součást Credit Agricole společnost CA Grands Crus a kupujícím je společnost Trésor du Patrimoine, která dosahuje ročního obratu 250 milionů EUR.
Mezi další podniky v rámci skupiny Trésor du Patrimoine patří Vignobles Lalande-Moreau v St-Emilion a Traditions du Périgord, největší online obchod s foie gras ve Francii.

Co se změní a co zůstává

Současný tým zůstává na svých místech v čele se Thierry Budinem, který tuto zprávu bez uvedení finančních podrobností oznámil. "Tým odvedl v posledních 10 letech pozoruhodnou práci," řekl Budin. "Ale musíme jít dál a k tomu jsme potřebovali partnera. Trésor du Patrimoine má vynikající distribuční síť."
CA Grands Crus byla většinovým vlastníkem Rayne Vigneau od roku 2004 a i po prodeji v něm stále drží menšinový podíl.
Crédit Agricole také vlastní Chateau Grand-Puy Ducasse v Pauillacu, Château Meyney v St. Estephe a Château Blaignan v Médocu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.