Přeskočit na hlavní obsah

Château de Rayne Vigneau prodán

Kontrolní podíl v Château de Rayne Vigneau prodán

Francouzská banka Crédit Agricole prodala svůj kontrolní podíl v Château de Rayne Vigneau v Sauternes, 1er Grand Cru Classé vinařství podle klasifikace z roku 1855.
Château de Rayne Vigneau s 84 hektary pozemků prodávala vinařská součást Credit Agricole společnost CA Grands Crus a kupujícím je společnost Trésor du Patrimoine, která dosahuje ročního obratu 250 milionů EUR.
Mezi další podniky v rámci skupiny Trésor du Patrimoine patří Vignobles Lalande-Moreau v St-Emilion a Traditions du Périgord, největší online obchod s foie gras ve Francii.

Co se změní a co zůstává

Současný tým zůstává na svých místech v čele se Thierry Budinem, který tuto zprávu bez uvedení finančních podrobností oznámil. "Tým odvedl v posledních 10 letech pozoruhodnou práci," řekl Budin. "Ale musíme jít dál a k tomu jsme potřebovali partnera. Trésor du Patrimoine má vynikající distribuční síť."
CA Grands Crus byla většinovým vlastníkem Rayne Vigneau od roku 2004 a i po prodeji v něm stále drží menšinový podíl.
Crédit Agricole také vlastní Chateau Grand-Puy Ducasse v Pauillacu, Château Meyney v St. Estephe a Château Blaignan v Médocu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.